10 porad na udany dzień. Popraw swoją jakość życia!

Sprawdź również:

Dom i ogród

Pola Kolczyńska
Pola Kolczyńska
Namaste! Nazywam się Pola Kolczyńska. Jako joginka i entuzjastka medycyny alternatywnej, moje życie obraca się wokół dążenia do harmonii ciała, umysłu i ducha. Prowadzenie medytacji w kręgu kobiet, uczestniczenie i organizowanie warsztatów samorozwojowych oraz eksplorowanie głębi rozwoju duchowego to moje codzienne praktyki. Moja pasja do jogi zaprowadziła mnie w najbardziej egzotyczne zakątki świata, w tym na Bali, gdzie magia i energia miejsca wzmaga doświadczenie praktyki jogi. Blog, który prowadzę, jest odzwierciedleniem mojej życiowej filozofii – dzielenia się radością życia. Kocham odkrywać nowe kultury, ludzi, smaki i przestrzenie, które inspirują mnie do dzielenia się tym wszystkim z czytelnikami. Uważam, że każda podróż, każdy warsztat i każda praktyka to krok w kierunku głębszego zrozumienia siebie i świata wokół nas. Moim celem jest nie tylko inspirowanie do życia w zgodzie ze sobą, ale także pokazywanie, jak wielowymiarową przygodą może być życie, gdy pozwolimy sobie na chwilę refleksji i głębokiego oddechu.

Zdrowie, miłość, pieniądze, kariera – to marzenia wielu osób. Jednakże aby być w życiu szczęśliwym, warto starać się umilić sobie każdy dzień – tym samym na pewno będzie udany!

  1. Optymalna ilość snu – aby z uśmiechem zacząć dzień, warto być wypoczętym, a to uczucie można poczuć po komfortowo przespanej nocy.
  2. Pożywne śniadanie – aby mieć siłę zmierzyć się z codziennymi trudnościami, kluczową kwestię stanowi dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości zdrowych kalorii.
  3. Filiżanka ulubionej kawy – ten napój nie tylko pobudza do działania. Stwierdzono, że picie go regularnie obniża ryzyko zachorowania na depresję.
  4. Pozytywne nastawienie – zamiast narzekać po wstaniu: „O nie, znowu praca”, lepiej powiedzieć: „Dziś też zrobię coś pożytecznego!”. Pozytywne nastawienie motywuje i wpływa korzystnie na efekty naszych działań.
  5. Czas na przerwę – jeżeli tylko istnieje taka możliwość, warto podczas przerwy w pracy wyjść na dwór i odświeżyć umysł. To pozwoli zregenerować siły, zarówno fizyczne, jak i psychiczne.
  6. Regularne posiłki – żeby mieć dobry nastrój, konieczne jest też dobre samopoczucie. Regularne konsumowanie posiłków pomoże zachować zdrowie i prawidłową pracę narządów.
  7. Odpoczynek – po pracy najlepiej się zrelaksować. Można to zrobić, oglądając telewizję, czytając ciekawą lekturę, czy oddając się aktywności fizycznej.
  8. Ruch to zdrowie – szczególnie osoby, które mają siedzącą pracę, powinny po jej skończeniu skorzystać z ćwiczeń na siłowni, wyjść na rower, czy przebiec jakiś dystans, a jeśli nie są miłośnikami sportu, po prostu pospacerować.
  9. Rozwój swoich pasji – oddawanie się swojemu hobby to idealny sposób na poprawę humoru i zdecydowanie warto znaleźć na to czas w natłoku codziennych obowiązków.
  10. Troska o higienę – schludny, estetyczny wygląd w znacznym stopniu podnosi pewność siebie. Opłaca się więc zadbać o codzienną pielęgnację ciała i od czas do czasu odwiedzić salon fryzjerski, kosmetyczny oraz skorzystać z masażu.

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

ADwave - marketing internetowy

Najnowsze publikacje:

Więcej podobnych artykułów:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Z góry dziękujemy! :)