Czy warto uprawiać jogę? Jakie akcesoria się przydadzą?

Sprawdź również:

Dom i ogród

Pola Kolczyńska
Pola Kolczyńska
Namaste! Nazywam się Pola Kolczyńska. Jako joginka i entuzjastka medycyny alternatywnej, moje życie obraca się wokół dążenia do harmonii ciała, umysłu i ducha. Prowadzenie medytacji w kręgu kobiet, uczestniczenie i organizowanie warsztatów samorozwojowych oraz eksplorowanie głębi rozwoju duchowego to moje codzienne praktyki. Moja pasja do jogi zaprowadziła mnie w najbardziej egzotyczne zakątki świata, w tym na Bali, gdzie magia i energia miejsca wzmaga doświadczenie praktyki jogi. Blog, który prowadzę, jest odzwierciedleniem mojej życiowej filozofii – dzielenia się radością życia. Kocham odkrywać nowe kultury, ludzi, smaki i przestrzenie, które inspirują mnie do dzielenia się tym wszystkim z czytelnikami. Uważam, że każda podróż, każdy warsztat i każda praktyka to krok w kierunku głębszego zrozumienia siebie i świata wokół nas. Moim celem jest nie tylko inspirowanie do życia w zgodzie ze sobą, ale także pokazywanie, jak wielowymiarową przygodą może być życie, gdy pozwolimy sobie na chwilę refleksji i głębokiego oddechu.
Mata do jogi
Mata do jogi
Joga - mata do jogi
Joga – mata do jogi

Co do zasady do praktyki jogi nie potrzebujemy żadnego sprzętu – możemy ją uprawiać w dowolnym miejscu, tak długo jak mamy trochę wolnej przestrzeni do dyspozycji. Czasem jednak warto skorzystać z maty do ćwiczeń, chociażby dlatego, że uczyni je ona przyjemniejszymi. Czy mata do jogi antypoślizgowa to dobry wybór? Jakie są rodzaje mat do jogi i jaki warto wybrać?

1. Czy joga jest zdrowa?

2. Mata do jogi – podstawa do wygodnego treningu

3. Grubość maty i nie tylko – na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

4. Kostka do jogi – czym jest i kiedy się przyda?

Czy joga jest zdrowa?

Choć joga może nie wydawać się nam dyscypliną sportową (i teoretycznie nią nie jest), nadal to bardzo ciekawy system, w ramach którego możemy usprawnić i rozciągnąć swoje ciało. Co ważne, im wcześniej zaczynamy ćwiczyć, tym łatwiej będzie nam osiągnąć pożądany efekt – wynika to z faktu, że osoby młodsze są naturalnie bardziej gibkie i mogą rozciągać się w większym zakresie. Dla wielu osób joga to nie tylko sposób na zachowanie ciała w dobrym zdrowiu i kondycji, ale również odpoczynek dla umysłu i szansa do spędzenia chwili tylko z sobą samym. Jeżeli więc planowałeś jej spróbować, to zdecydowanie warto.

Mata do jogi – podstawa do wygodnego treningu

Choć nie potrzeba żadnych sprzętów, aby zacząć uprawiać jogę, niektóre z nich sprawią, że będzie nam po prostu wygodniej. Najbardziej podstawowym produktem, który warto rozważyć, jest mata do jogi. Jej zadaniem jest nie tylko oddzielić nas od podłogi, ale również zapewnić antypoślizgową powierzchnię, na której możemy ćwiczyć w bezpieczny sposób. Maty do jogi są dostępne w wielu różnych wariantach: znajdziemy wersje piankowe, poliuretanowy czy też wykonane z naturalnego kauczuku lub PVC. Bardzo powszechnym wyborem jest wysokiej jakości mata do jogi kauczukowa, którą – podobnie jak inne modele – zakupimy w dowolnym, ulubionym kolorze.

Grubość maty i nie tylko – na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Aby wybrana mata dobrze nam służyła, warto ją do siebie dopasować. Jej grubość powinna być na tyle duża, aby odizolować nas od podłogi, jednak nie dość, aby czynić trening niewygodnym. Wybrana do jogi mata powinna dać się łatwo zwinąć w rulonik w czasie, gdy z niej nie korzystamy. W takiej formie zajmie również zdecydowanie mniej miejsca w naszej szafie.

Drugą ważną rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagę wybierając matę do jogi, jest powierzchnia maty. Powinna być ona antypoślizgowa, ponieważ jest to warunek naszego bezpieczeństwa. Maty do jogi kauczukowe, piankowe czy poliuretanowe to bardzo dobre przykłady produktów, z których możemy skorzystać bez obaw.

Kostka do jogi – czym jest i kiedy się przyda?

Gdy zaczniemy ćwiczyć, bardzo szybko zauważymy, że niektóre pozy są odrobinę poza naszym zasięgiem. W takim wypadku, aby uniknąć kontuzji, w treningu pomoże nam kostka do jogi. Jest to lekki, często piankowy bloczek, którego zadaniem jest asystowanie nam podczas ćwiczeń, które wymagają bardzo dużego stopnia rozciągnięcia. Opierając dłonie na bloczku zamiast na podłodze sprawiamy, że wybrana poza jest łatwiejsza oraz minimalizujemy ryzyko nadmiernego wyciągnięcia ciała, co mogłoby doprowadzić do urazu lub nadwerężenia mięśni. Maty kauczukowe w połączeniu z kostkami to prosty i wystarczający zestaw dla każdego początkującego jogina. Alternatywą dla zastosowania kostki jest przygotowanie sesji z mniej wymagającymi pozami i pozostawienie tych trudniejszych na później.

Kauczukowa mata i kostka do jogi to niewielkie, łatwe do przechowania przedmioty, którymi wspomożemy swoje sesje jogi i sprawimy, że będzie się nam wygodniej i lepiej ćwiczyło. Pamiętajmy, aby zwrócić uwagę na jakość wybieranych produktów – dzięki temu posłużą nam przez dłuższy czas.

ADwave - marketing internetowy

Najnowsze publikacje:

Więcej podobnych artykułów:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Z góry dziękujemy! :)