Jak wybrać materac? Rodzaje materacy

Sprawdź rónież

Dom i ogród

Jeśli dopiero zaczynasz szukać nowego materaca, prawdopodobnie zauważyłeś, że liczba dostępnych opcji jest olbrzymia. Dobrym sposobem na zorientowanie się w sytuacji jest rozpoczęcie od zastanowienia się nad typem materaca.

Prawie wszystkie materace można zidentyfikować jako jeden z pięciu typów – piankowy, sprężynowy, hybrydowy, lateksowy lub powietrzny. Najbardziej popularne są materace sprężynowe. W ostatnich latach jednak inne typy materaców także zyskały na popularności.

Inne typy materaców zyskały popularność dzięki przede wszystkim bardziej dynamicznym działaniu. Stały się one również bardziej przystępne cenowo.

Aby zdecydować się na kupno materaca, musisz poznać specyfikacje każdego z tych pięciu typów.

Wygodny materac sprężynowy

Materac Piankowy

Te materace są wykonane w całości z pianki i bez zwojów. Mają one tendencję do dostosowywania się do obrysu ciała, odciążenia i izolacji ruchu, co sprawia, że dobrze nadają się dla osób śpiących na boku i par. Wśród pianek, które są stosowane w tych materacach, najbardziej znana jest pianka „memory foam”.

Materac sprężynowy

Materac sprężynowy posiada system nośny oparty na zwojach i kilka innych warstw. Podczas gdy cewki oferują pewne podparcie, sprężyny wewnętrzne często nie są w stanie odciążyć materaca. Ich powierzchnia jest bardziej sprężysta i ma ograniczoną izolację ruchu. Ze względu na niską cenę, są one popularne wśród budżetowych nabywców.

Materac Hybrydowy

Hybrydy posiadają dwa centralne elementy: rdzeń podtrzymujący sprężynę wewnętrzną i solidny system piankowy zapewniający komfort. Warstwy komfortu mogą zawierać piankę lub lateks, a czasami nawet krótszą warstwę cewek (tzw. mikro-cewki). Materace te zapewniają sprężystość i dostosowywanie się do ciała, z niskim zatrzymywaniem ciepła i mogą być dobrym rozwiązaniem dla osób śpiących w każdej pozycji, w zależności od tego, jak są zbudowane.

Materac Lateksowy

Zapewnia on doskonałą sprężystość i wytrzymałość przy umiarkowanym dostosowaniu się do ciała. Wykonane z naturalnego i organicznego lateksu, są najlepszym wyborem dla świadomych ekologicznie osób.

Materac powietrzny

W Materacach powietrznych, rdzeniem nośnym jest komora powietrzna. W materacu wbudowana jest pompka – sterowana za pomocą smartfona lub pilota – dodająca lub usuwająca powietrze za pomocą jednego przycisku, co zapewnia maksymalną elastyczność. Łóżka powietrzne są świetne dla par, ponieważ każda ze stron może być ustawiona na innym poziomie twardości.

- Reklama -
- Reklama -
ADwave - marketing internetowy

Najnowsze publikacje:

- Reklama -

Więcej podobnych artykułów:

- Reklama -
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Z góry dziękujemy! :)