Jak wybrać najlepsze nowe mieszkanie?

Sprawdź również:

Dom i ogród

Sandra Stempniewska
Sandra Stempniewska
Cześć! Nazywam się Sandra Stempniewska, jestem copywriterką i redaktorką jogalifestyle.com. Ukończyłam studia pedagogiczne na Uniwersytecie Zielonogórskim. Z wykształcenia jestem Animatorką Teatralną. W 2011 roku wydałam powieść „3 płatki kamelii”, pod nazwiskiem Lara la Voe. Jako doktorantka socjologii w 2018 roku, na łamach czasopisma naukowego „Relacje. Studia z nauk społecznych” opublikowałam artykuł naukowy pod tytułem „Elementy teatralizacji życia w wybranych typach zachowań seksualnych”. Pracowałam, jako dziennikarka na portalach zielonogórskich, publikowałam felietony dla magazynu „Imperium Kobiet”, portalu Queer oraz czasopisma Prolibris. Przez wiele lat współtworzyłam festiwal filmowy „Kozzi Film Festiwal” w Zielonej Górze. W 2020 roku ukończyłam certyfikowany kurs Reiki I stopnia. Inicjację odebrałam od Mistrza Nauczyciela Reiki Grzegorza Bednarzewskiego. Uczęszczam na wiele warsztatów rozwojowych i duchowych, moimi nauczycielami są m.in.: Terapie Świadomości, Rafał Wereżyński oraz Beata Socha. Uprawiam jogę nidre oraz taniec intuicyjny, czyli tzw. Medycynę ruchu. Praca na portalu jogalifestyle.com, to dla mnie możliwość dzielenia się swoją wiedzą, wykształceniem oraz doświadczeniem, dostarczając Wam drodzy czytelnicy, rzetelnych i profesjonalnych artykułów.

Kupno nowego mieszkania po to, by móc tam żyć przez wiele kolejnych lat ze swoją rodziną to zdecydowanie jeden z tych zakupów, który powinien być dogłębnie przemyślany. Trzeba brać pod uwagę to, że drobne niedogodności mogą po pewnym czasie stać się dużym kłopotem, a także warto jest myśleć przyszłościowo.

Zakup mieszkania we Wrocławiu – nowe czy rynek wtórny?

Nowe mieszkanie – Wrocław oferuje wiele różnego rodzaju inwestycji deweloperskich – w nowoczesnym budownictwie to zdecydowanie jedno z pierwszych, na którym powinniśmy zawiesić oko. Zalety nowych mieszkań z najnowszych inwestycji deweloperskich to najczęściej jedna z lepszych opcji. Dlaczego? A jaką możemy mieć pewność, że w wieloletnim mieszkaniu, w którym mieszkali już inni lokatorzy, wszystko jest jak w najlepszym porządku i otrzymamy w pełni prawdziwe informacje na ten temat? Oczywiście nie chodzi o to, że prywatni sprzedający to kłamcy, jednak ludzie są różni…

Nowe mieszkanie (Wrocław) to w dużej mierze nie tylko sam fakt bycia pierwszym właścicielem, ale też to, że nowoczesne budownictwo, z roku na rok wprowadza coraz więcej technologicznych rozwiązań. Obecne mieszkanie w budynkach wielorodzinnych, powstałych niedawno to zupełnie inna bajka, niż to, jakie doświadczenia możemy mieć w starych blokach z wielkiej płyty.

Nowoczesne mieszkanie we Wrocławiu to zazwyczaj materiały, które pozwalają zachować najlepszą izolację cieplną i akustyczną. Ponadto budynki takie są wyposażone w cichobieżne windy, parkingi podziemne, komórki lokatorskie. Wszystko zależy od wybranej inwestycji.

Nowe mieszkanie we Wrocławiu – jaki jest wybór?

Nie musimy się jednak skupiać wyłącznie na budownictwie wielorodzinnym, choć jest to masa zalet, szczególnie gdy wybierzemy nowe mieszkanie (Wrocław) w takich domach usytuowanych na prywatnych grodzonych przestrzeniach. Wtedy zdecydowanie jest bezpieczniej.

Można jednak postawić także na budownictwo jednorodzinne, które wyszło dopiero co spod ręki dewelopera, a także coraz popularniejsze, bo łączące w sobie zalety obu powyższych rodzajów, budownictwo segmentowe.

Nowe mieszkanie – dla kogo?

Decydując się na nowe mieszkanie Wrocław, decydujemy się tak naprawdę na wysokie standardy pod każdym względem. Dlatego też nowoczesne budownictwo, to najczęściej oferta uniwersalna, która może być odpowiedzią na potrzeby praktycznie każdej grupy potencjalnych nabywców.

Ponadto ich usytuowanie to zazwyczaj możliwie najbardziej spokojne, często zielone obszary z jednoczesną bliskością do centrów miast, placówek edukacyjnych, medycznych i handlowych.

A co jeśli przeprowadzamy się poza Polskę?

Wybór mieszkania za granicą, to nie mniej, jeśli nawet nie bardziej poważniejsza decyzja. Nowy kraj, kultura i formalności – wszystko to wymaga odpowiedniego przygotowania. Wybór mieszkania za granicą powinien być dobrze przeanalizowany, biorąc pod uwagę takie aspekty jak opinie o dzielnicy, odległość od nowej pracy, placówek edukacyjnych, zdrowotnych i kulturalnych. Istotny aspekt to również przeprowadzki międzynarodowe, czyli transport naszych najważniejszych przedmiotów użytkowych, mebli i ubrań na dalekiej trasie. Warto skorzystać ze sprawdzonej, polskiej firmy transportowej, która usprawni ten proces.

ADwave - marketing internetowy

Najnowsze publikacje:

Więcej podobnych artykułów:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Z góry dziękujemy! :)