Jakie są najpopularniejsze sukulenty?

Sprawdź również:

Dom i ogród

Pola Kolczyńska
Pola Kolczyńska
Namaste! Nazywam się Pola Kolczyńska. Jako joginka i entuzjastka medycyny alternatywnej, moje życie obraca się wokół dążenia do harmonii ciała, umysłu i ducha. Prowadzenie medytacji w kręgu kobiet, uczestniczenie i organizowanie warsztatów samorozwojowych oraz eksplorowanie głębi rozwoju duchowego to moje codzienne praktyki. Moja pasja do jogi zaprowadziła mnie w najbardziej egzotyczne zakątki świata, w tym na Bali, gdzie magia i energia miejsca wzmaga doświadczenie praktyki jogi. Blog, który prowadzę, jest odzwierciedleniem mojej życiowej filozofii – dzielenia się radością życia. Kocham odkrywać nowe kultury, ludzi, smaki i przestrzenie, które inspirują mnie do dzielenia się tym wszystkim z czytelnikami. Uważam, że każda podróż, każdy warsztat i każda praktyka to krok w kierunku głębszego zrozumienia siebie i świata wokół nas. Moim celem jest nie tylko inspirowanie do życia w zgodzie ze sobą, ale także pokazywanie, jak wielowymiarową przygodą może być życie, gdy pozwolimy sobie na chwilę refleksji i głębokiego oddechu.

Praktycznie każdy dom jest przyozdabiany kwiatami i nie ma kobiety, która nie docenia magii kwiatów. Panie kochają nie tylko kwiaty, które znajdują się w wazonie, lecz również te, które hoduje się w doniczkach.

Dlaczego warto mieć w domu sukulenty i jakie są najpopularniejsze? Sprawdź nasz artykuł, z którego dowiesz się odpowiedzi na te pytania!

Czym są sukulenty i co je charakteryzuje?

Zanim przedstawimy najpopularniejsze sukulenty, a w zasadzie będzie to subiektywny ranking, to trzeba sobie w kilku zdaniach powiedzieć, czym są sukulenty. To rodzaj roślin, które przechowują w sobie wodę, a słowo sucus oznacza sok. Oczywiście, są to rośliny, więc trzeba o nie dbać, natomiast to świetna alternatywa dla osób będących często poza domem, które chciałyby mieć rośliny w domu. Charakteryzują je mięsiste łodygi, liście oraz korzenie. Ich ogromną zaletą poza łatwością dbania o nie, jest ich tolerancja na zaniedbania. Pamiętajmy, że w związku z tym, że bardzo dobrze przechowują wodę, to ważne, by nie podlewać ich codziennie. Jeżeli zauważymy lekko przywiędnięte liście, wystarczy odrobina wody, by odżyły na nowo.

Jakie są najpopularniejsze sukulenty?
Jakie są najpopularniejsze sukulenty?

W kontekście dbania o sukulenty trzeba wiedzieć, że podłoże nie powinno być mokre i wystarczające będzie podlewanie maksymalnie 2 razy w tygodniu.

Sprawdź także: Jak zapanować nad bałaganem w przydomowym ogrodzie?

Charakterystyka najlepszych sukulentów

  1. Kaktusy – to jeden z najbardziej znanych sukulentów. Większości z nas kojarzą się z terenami pustynnymi i słusznie, natomiast rosną również w terach górskich oraz w lasach deszczowych. Są częstym „gościem” w polskich domach ze względu na łatwość dbania o nie, jak i charakterystyczny kształt sprawia, że lubimy je hodować. Kaktusy są długowieczne i niech świadczy o tym fakt, że można je hodować kilkadziesiąt lat i możemy je rozmnażać nawet zimą. Ciekawostką jest, że miąższ z kaktusa ma właściwości przeciwutleniające, a nawet może być składnikiem diety.
  2. Aloes leczniczy – aloe vera to roślina, którą przede wszystkim znamy z wielu kremów i pozostałych kosmetyków. Jest bardzo łatwy do hodowania i dobrze znosi upały. Posiada witaminy: A,B,C i E i sole, które są nam potrzebne w odpowiednim funkcjonowaniu jak: potas, magnez, żelazo, fosfor, sód, siarka czy miedź. Aloes jest świetny do regeneracji skóry i błony śluzowej, łagodzi poparzenia oraz poprawia funkcjonowanie wątroby.
  3. Rozchodnik Morgana – wygląd tej rośliny jest zgoła odmienny od poprzednich dwóch propozycji, ale swoim wyglądem zachwyci niejedną osobę. Długie liście, które przypominają warkocze świetnie uzupełniają przestrzeń naszych pomieszczeń. Potrafi wytrzymywać całe tygodnie bez wody, co docenią zapominalscy i dobrym rozwiązaniem będzie sadzenie Rozchodnika Morgana na szafach czy innych wysokich półkach, z których będą zwisać długie, kolorowe liście.
  4. Agawa – ten rodzaj rośliny swoim kształtem zdecydowanie nie należy do najłatwiejszych, ponieważ swoimi rozmiarami bardzo często przekracza nasze możliwości metrażowe. Jednak wielu z nas ma doświadczenia z tym sukulentem. Przede wszystkim rośnie dopiero po kilku latach od zasadzenia i co ciekawe, kwitnie tylko raz w życiu (jest hapaksantem). Liście są pokryte grubymi i długimi liściami. Wykorzystuje się ją m.in. jako zamiennik cukru w formie syropu i znajdziemy w niej witaminę A oraz te z grupy B: B1,B2,B3,B6 i B9, jak i duże dawki wapnia i żelaza.
  5. Eszeweria – to bardzo piękna roślina, która dzięki swoimi niewielkim rozmiarom może być hodowana w każdym pomieszczeniu. Trzeba pamiętać, żeby woda nie dostawała się do wnętrza rozety, tylko najlepszym rozwiązaniem jest pozostawienie wody na dnie podstawka, by nie doprowadzić do gnicia rośliny. Pamiętajmy, aby zimą zapewnić jej miejsce, w którym temperatura będzie pomiędzy 5-10 stopni, czyli piwnica czy inny zimny kącik i jedynym zadaniem jest niedoprowadzenie ziemi do wyschnięcia.

Pamiętajcie, że to subiektywny ranking i być może macie inne propozycje, które z sukulentów są bardziej popularne. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu tekstowi chętniej będziecie hodować ten rodzaj roślin.

ADwave - marketing internetowy

Najnowsze publikacje:

Więcej podobnych artykułów:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Z góry dziękujemy! :)