Kuchenka gazowa do kampera – co wybrać?

Sprawdź również:

Dom i ogród

Sandra Stempniewska
Sandra Stempniewska
Cześć! Nazywam się Sandra Stempniewska, jestem copywriterką i redaktorką jogalifestyle.com. Ukończyłam studia pedagogiczne na Uniwersytecie Zielonogórskim. Z wykształcenia jestem Animatorką Teatralną. W 2011 roku wydałam powieść „3 płatki kamelii”, pod nazwiskiem Lara la Voe. Jako doktorantka socjologii w 2018 roku, na łamach czasopisma naukowego „Relacje. Studia z nauk społecznych” opublikowałam artykuł naukowy pod tytułem „Elementy teatralizacji życia w wybranych typach zachowań seksualnych”. Pracowałam, jako dziennikarka na portalach zielonogórskich, publikowałam felietony dla magazynu „Imperium Kobiet”, portalu Queer oraz czasopisma Prolibris. Przez wiele lat współtworzyłam festiwal filmowy „Kozzi Film Festiwal” w Zielonej Górze. W 2020 roku ukończyłam certyfikowany kurs Reiki I stopnia. Inicjację odebrałam od Mistrza Nauczyciela Reiki Grzegorza Bednarzewskiego. Uczęszczam na wiele warsztatów rozwojowych i duchowych, moimi nauczycielami są m.in.: Terapie Świadomości, Rafał Wereżyński oraz Beata Socha. Uprawiam jogę nidre oraz taniec intuicyjny, czyli tzw. Medycynę ruchu. Praca na portalu jogalifestyle.com, to dla mnie możliwość dzielenia się swoją wiedzą, wykształceniem oraz doświadczeniem, dostarczając Wam drodzy czytelnicy, rzetelnych i profesjonalnych artykułów.

Gotowanie w podróży to nie lada gratka dla tych, którzy uwielbiają długie wojaże własnym, mobilnym mini domkiem letniskowym. Nie da się ukryć, że pozwala to na duże oszczędności w porównaniu do zatrzymywania się na ten przynajmniej jeden dziennie gorący posiłek w lokalach gastronomicznych.

Kuchenka gazowa do kampera – czy są jakieś opcje?

Najczęściej więc spotykanym w kamperach rozwiązaniem jest kuchenka zasilana butlą gazową. I rzeczywiście pozwala to na dużo większą mobilność. Jednak kto wie, że w dzisiejszych czasach są jeszcze dodatkowe opcje, dużo bardziej ekonomiczne. Bezogniowa kuchenka gazowa do kampera to rozwiązanie, które powstało stosunkowo niedawno, ale jest inwestycją, na którą powinien zdecydować się każdy, kto ceni wygodę, bezpieczeństwo, ekologię i ekonomię. Dlaczego? Bo posiada ona szereg zalet, które bardzo szybko sprawiają, że zwracają się zarówno jej koszty, jak i poprawia się komfort korzystania z wakacji we własnym kamperze.

Kuchenka gazowa do kampera – dlaczego płyta bezogniowa jest bezpieczniejsza?

Głównym minusem posiadania kuchenki gazowej, tradycyjnej zarówno w domu, jak i w kamperze są kwestie bezpieczeństwa. Otwarte palniki gazowe to momentami duże niebezpieczeństwo, jeżeli w pobliżu szaleją dzieciaki czy zwierzaki. Ponadto co tu dużo mówić, otwarty ogień to także niebezpieczeństwo pożaru w momencie, kiedy nierozważnie położymy coś niedaleko palnika. I to mowa o jej używaniu w kuchni. A co można powiedzieć na temat kampera, którego stabilność czasami pozostawia wiele do życzenia i oczywiście nie mówimy tu o stabilności w czasie jazdy, tylko nawet na postoju? Kuchenka gazowa do kampera pod szkłem daje możliwości zadbania o bezpieczeństwo w kwestii ekspozycji na otwarte paniki gazowe. Dlaczego? Bo tu po prostu ich nie ma. Wszystko znajduje się pod ceramiczną płytą, która jest granicą pomiędzy źródłem energii cieplnej, czyli palnikiem, a garnkiem.

Bezogniowa kuchenka gazowa do kampera a ekonomia.

Biorąc pod uwagę to, że skądś musi pochodzić medium potrzebne do gotowania w kamperze, stawia się na butle gazowe podłączane do przystosowanych do tego kuchenek. Kuchenka gazowa do kampera nierzadko podczas długiej podróży wykorzystuje o wiele więcej gazu niż jest go w przenośnej butli montowanej do tego typu urządzeń. Oznacza to, że w trakcie wakacji trzeba nieraz poszukiwać punktu napełniania butli albo wozić ze sobą ich kilka, co także nie wpływa pozytywnie na bezpieczeństwo. Dzięki płycie bezogniowej ilość zużywanego gazu znacznie spada. Czasami mowa nawet o 30-50% mniejszym zużyciu, dzięki zastosowaniu skumulowanego pod płytą ciepła, które nie ucieka, tak jak ma to miejsce w przypadku odsłoniętych palników. Dzięki temu zmniejsza to potrzeby częstej wymiany butli i daje spore oszczędności.

ADwave - marketing internetowy

Najnowsze publikacje:

Więcej podobnych artykułów:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Z góry dziękujemy! :)