Masaż Kobido to doskonała alternatywa dla tych, którzy chcą poprawić wygląd twarzy, a także zrelaksować się i zredukować napięcie mięśni. Zabieg stanowi naturalny lifting twarzy, ponieważ poza olejkami używanymi podczas masażu, nie są stosowane żadne sztuczne preparaty. Przynosi on nie tylko poprawę wizualną naszej twarzy, ale również poprawia samopoczucie i pozwala na relaks i zredukowanie stresu. Holistyczne podejście do zdrowia jest charakterystyczne dla medycyny chińskiej stąd i masaż Kobido niesie wiele korzyści dla naszego organizmu – i to nie tylko tych upiększających.
Masaż Kobido – japońska sztuka zdrowia
Zabieg Kobido wywodzi się z tradycji japońskich i medycyny chińskiej. Uznawany jest za jeden z najstarszych masażów na świecie, a swymi początkami sięga XV wieku. Masaż Kobido to rytuał, gdzie każdy element zabiegu ma swoją określoną kolejność. Dzięki temu zostaje przeprowadzony właściwie i skutecznie. Wykonywany manualnie działa na głębszych warstwach mięśni dzięki intensywnym i specjalistycznym ruchom, a to prowadzi do przepływu energii Qi na twarzy, co skutkuje efektem liftingu. Zabieg przeprowadza się głównie na twarzy, ale czasem także szyi i okolicach ramion i dekoltu.
Jak wygląda zabieg Kobido?
Masaż jest formą zdrowotnego rytuału, zatem wykonuje się go według określonej kolejności:
- Demakijaż i oczyszczenie skóry.
- Masaż tkanek głębokich – ta część wykonywana jest na sucho, czyli bez olejków. Pozwala wygładzić zmarszczki i niweluje napięcia w mięśniach twarzy.
- Głęboki masaż relaksujący i odprężający skórę, dzięki temu poprawia koloryt skóry.
- Drenaż limfatyczny – pozwala na swobodny przepływ limfy, dzięki temu niweluje opuchliznę i zmniejsza cienie pod oczami.
- Lifting – część liftingująca jest najbardziej intensywną częścią masażu. W tym przypadku może pojawić się dyskomfort z powodu bardzo szybkich ruchów dłoni i poszczypywania skóry, palcami przez osobę wykonującą masaż.
- Akupresura – uciskanie konkretnych punktów na twarzy i w jej okolicach, co jednocześnie wpływa korzystnie na organy wewnętrze.
Pełny zabieg trwa około 80 minut.
Masaż Kobido – efekty
Zabieg przynosi szereg korzystnych efektów. Jednym z nich jest sama relaksacja i głębokie odprężenie, które dobrze wpływa na samopoczucie. Przy okazji wycisza i pozwala oderwać się od natłoku spraw życia codziennego. Przede wszystkim jednak zabieg przynosi widoczne efekty zmian na twarzy. Poprzez niwelowanie napięcia mięśni, zahamowuje powstawanie zmarszczek mimicznych. Zmniejsza także widoczne efekty starzenia się skóry, poprawia jej koloryt, wpływa na produkcję kolagenu i elastyny, poprawia owal twarzy. Przyczynia się do lepszej regeneracji skóry i zmniejsza efekty bruksizmu, a także usuwa toksyny. Dodatkowo niweluje bóle głowy, karku i poprawia wzrok. Masaż można stosować w każdym wieku. W przypadku młodszych osób pozwala utrzymać jędrność i elastyczność skóry. Osobom starszym przynosi szereg korzyści widocznych gołym okiem i przedstawionych w powyższym akapicie.
Kiedy nie należy wykonywać zabiegu?
Mimo wielu swoich zalet, masażu Kobido nie należy wykonywać w przypadku zapalenia skóry, stanów gorączkowych, cery naczyniowej, trądziku w ostrej fazie, ran i otarć, a także przy nieleczonym nadciśnieniem tętniczym.
Jak często wykonywać masaż Kobido?
Zaletą zabiegu jest fakt, że pierwsze efekty widać już po pierwszym masażu. Początkowo jednak dla utrwalenia ich warto przeprowadzać masaż raz w tygodniu przez około 12 tygodni. W późniejszym czasie można to robić znacznie rzadziej, raz na miesiąc lub dwa miesiące. Pozwala to utrzymać wcześniejsze efekty. Raczej nie poleca się wykonywania zabiegu samodzielnie w domu. Masaż Kobido jest jednym z najtrudniejszych zabiegów do wykonywania i wymaga nie tylko sprawności manualnej, ale także odpowiedniej wiedzy na temat połączeń w ludzkim ciele. Warto zatem zostawić to profesjonalistom.
Masaż Kobido to bardzo dobra alternatywa dla tych, którzy nie chcą ingerować w upiększanie swojego ciała za pomocą skalpela, a zależy im na młodym wyglądzie. Zabieg, który opisywaliśmy jest naturalną metodą redukującą stres i poprawiającą ogólne samopoczucie i wygląd skóry. Choć jest to jeden z najstarszych masażów w Polsce dopiero zyskuje popularność i staje się stałą ofertą wielu SPA i miejsc odnowy biologicznej.