Modne i praktyczne oświetlenie małej garderoby

Sprawdź również:

Dom i ogród

Pola Kolczyńska
Pola Kolczyńska
Namaste! Nazywam się Pola Kolczyńska. Jako joginka i entuzjastka medycyny alternatywnej, moje życie obraca się wokół dążenia do harmonii ciała, umysłu i ducha. Prowadzenie medytacji w kręgu kobiet, uczestniczenie i organizowanie warsztatów samorozwojowych oraz eksplorowanie głębi rozwoju duchowego to moje codzienne praktyki. Moja pasja do jogi zaprowadziła mnie w najbardziej egzotyczne zakątki świata, w tym na Bali, gdzie magia i energia miejsca wzmaga doświadczenie praktyki jogi. Blog, który prowadzę, jest odzwierciedleniem mojej życiowej filozofii – dzielenia się radością życia. Kocham odkrywać nowe kultury, ludzi, smaki i przestrzenie, które inspirują mnie do dzielenia się tym wszystkim z czytelnikami. Uważam, że każda podróż, każdy warsztat i każda praktyka to krok w kierunku głębszego zrozumienia siebie i świata wokół nas. Moim celem jest nie tylko inspirowanie do życia w zgodzie ze sobą, ale także pokazywanie, jak wielowymiarową przygodą może być życie, gdy pozwolimy sobie na chwilę refleksji i głębokiego oddechu.

Nawet w niewielkiej kawalerce możliwe jest wygospodarowanie miejsca na skromną garderobę. Wbrew pozorom to świetny pomysł, aby ograniczona przestrzeń została zorganizowana w sposób praktyczny i ergonomiczny. Co więcej, taka minimalistyczna garderoba może się stać wyjątkowo atrakcyjnym miejscem pod względem estetycznym. 

Jak jednak oświetlić tego typu przestrzeń? Jak poradzić sobie z małym pomieszczeniem, w którym światło odgrywa bardzo ważną rolę na co dzień? Podpowiadamy kilka ciekawych, a zarazem wpisujących się w aktualne trendy wnętrzarskie, rozwiązań. 

Mała garderoba – minimalistyczne oświetlenie

W skromnej garderobie nie mamy co liczyć na dostęp światła naturalnego. Musimy zatem posiłkować się światłem sztucznym. Z takiej garderoby będziemy korzystać w różnych porach dniach, ale i wieczorem, a nawet w nocy. Tu bowiem znajdziemy ubrania do pracy, na wieczorną imprezę czy wracając w nocy po długiej podróży do domu. 

Niewielka przestrzeń wymaga rezygnacji z obszernych, rozłożystych i wiszących lamp, które nie dość, że zabiorą tak ważne miejsce, to jeszcze wizualnie je przytłoczą. Przy takich lampach nie będzie mowy o funkcjonalności, a przecież i o ten aspekt chodzi. 

W małej garderobie stawiamy zatem na minimalistyczne oświetlenie – mogą to być plafony, dostępne w ofercie https://lightplus.pl/, ale i punktowe źródła światła. W obu wersjach garderoba zyska na funkcjonalności, ponadto będzie można liczyć na przytulną atmosferę tego szczególnego miejsca. 

Oświetlenie zainstalowane w meblach

Jeśli zależy nam na każdym centymetrze przestrzeni garderobianej, możemy w ogóle zrezygnować z tradycyjnych lamp na rzecz podświetlenia w zastosowanych meblach czy zabudowanych szafach i szafkach. 

Przydadzą się podświetlane drążki, na których zawisną wieszaki z ubraniami. LED-owe taśmy można zainstalować na poszczególnych półkach. Ciekawym, praktycznym, a zarazem niedrogim rozwiązaniem będą lampki dotykowe na baterie, które nadają się do przylepienia w dowolnym miejscu. 

Lampa podłogowa i lampka stołowa

Jeśli mała garderoba zostanie zorganizowana w taki sposób, aby znalazło się w niej miejsce na skromną szafeczkę z szufladami czy wolny kąt, warto będzie postawić na lampę podłogową lub lampkę stołową. Zapewnią one dodatkowe światło, ponadto pozwolą stworzyć klimatyczny kącik. Co więcej, wzbogacą estetykę garderobianej przestrzeni. Obie propozycje wpisują się również w aktualne trendy wnętrzarskie, dlatego podbiją gusta domowników, którzy liczą na praktyczną, a zarazem modnie zaprojektowaną garderobę. 

Barwa światła – ważna kwestia

Nie można zapominać o bardzo ważnej kwestii, jaką jest barwa światła. W garderobie wybieramy odzież, przymierzamy ją i tworzymy całościowe stylizacje. Potrzebujemy zatem oświetlenia, w którym będziemy widzieć realne kolory, kształty, bez jakichkolwiek zniekształceń. Warto zatem wybierać światło o wysokim współczynniku oddawania barw. 

Urządzenie w sposób praktyczny małej garderoby, a do tego odpowiednie jej oświetlenie, nie jest łatwym zadaniem, ale z powyższymi wskazówkami można liczyć na doskonałe efekty. 

ADwave - marketing internetowy

Najnowsze publikacje:

Więcej podobnych artykułów:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Z góry dziękujemy! :)