Na ból gardła aerozol czy tabletki?

Sprawdź również:

Dom i ogród

Pola Kolczyńska
Pola Kolczyńska
Namaste! Nazywam się Pola Kolczyńska. Jako joginka i entuzjastka medycyny alternatywnej, moje życie obraca się wokół dążenia do harmonii ciała, umysłu i ducha. Prowadzenie medytacji w kręgu kobiet, uczestniczenie i organizowanie warsztatów samorozwojowych oraz eksplorowanie głębi rozwoju duchowego to moje codzienne praktyki. Moja pasja do jogi zaprowadziła mnie w najbardziej egzotyczne zakątki świata, w tym na Bali, gdzie magia i energia miejsca wzmaga doświadczenie praktyki jogi. Blog, który prowadzę, jest odzwierciedleniem mojej życiowej filozofii – dzielenia się radością życia. Kocham odkrywać nowe kultury, ludzi, smaki i przestrzenie, które inspirują mnie do dzielenia się tym wszystkim z czytelnikami. Uważam, że każda podróż, każdy warsztat i każda praktyka to krok w kierunku głębszego zrozumienia siebie i świata wokół nas. Moim celem jest nie tylko inspirowanie do życia w zgodzie ze sobą, ale także pokazywanie, jak wielowymiarową przygodą może być życie, gdy pozwolimy sobie na chwilę refleksji i głębokiego oddechu.

Ból gardła to typowy objaw infekcji górnych dróg oddechowych wywołanej zakażeniem wirusowym, rzadziej bakteryjnym. Występuje zwłaszcza przy przeziębieniu, o które nietrudno szczególnie w okresie jesienno-zimowym, najczęściej razem z katarem i kaszlem. Gdy ból gardła jest silny, uciążliwy, utrudnia przełykanie, a przez to normalne funkcjonowanie, warto sięgnąć po dostępne w aptece bez recepty leki, które pomogą go złagodzić. Pojawia się tylko pytanie, co najlepiej sprawdzi się w przebiegu stanów zapalnych gardła i jamy ustnej? Na ból gardła przy przeziębieniu i grypie lepiej wybrać tabletki do ssania, czy może aerozol? Odpowiadamy!

Tabletki do ssania czy spray na gardło – jaką formę leku wybrać?

Wybierając lek na stan zapalny błony śluzowej gardła i jamy ustnej oraz związane z nim dolegliwości bólowe, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę tak naprawdę nie na samą formę leku, lecz jego skład. Powinny znaleźć się w nim odpowiednie substancje czynne, które zapewnią produktowi leczniczemu skuteczność. O jakich substancjach mowa?

W lekach stosowanych przy zapaleniu gardła najczęściej znajdują się substancje zaliczane do NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych), miejscowo znieczulające i antyseptyki. Dostępne są też preparaty na bazie ziół. Za sprawą odpowiedniego składu lek sprawdza się przy stanach zapalnych jamy ustnej i gardła, wykazując działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i właściwości antyseptyczne, a niekiedy dodatkowo też działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe czy odkażające. Leki z tej kategorii można stosować na różne objawy związane ze stanem zapalnym lub podrażnieniem, nie tylko ból gardła, ale też chrypkę, trudności z przełykaniem czy uczucie „guli” w gardle [1].

Przechodząc jednak do właściwej kwestii, jaką jest odpowiednia forma leku, to nie jest ona aż tak ważna. Najlepiej jednak postawić na preparat działający miejscowo. Leki tego typu dostarczają substancje czynne w wysokim stężeniu bezpośrednio do miejsca, gdzie rozwinął się stan zapalny, przez co efekt terapeutyczny pojawia się dość szybko. Takie działania gwarantują wszystkie leki miejscowe: tabletki do ssania, płyny do płukania gardła, syropy i aerozole [1].

Aerozol Inaldin Gardło – spray do gardła na ból gardła – najważniejsze informacje

Do łagodzenia objawów stanu zapalnego jamy ustnej i gardła wykorzystać można aerozol Inaldin Gardło. Stosowanie produktu leczniczego sprawdza się na ból, zaczerwienienie i obrzęk. Działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie oraz znieczulająco na błonę śluzową jamy ustnej, wywołując szybki efekt [2,3].

Inaldin Gardło aerozol występuje w postaci aerozolu i jest przeznaczony do bezpośredniego stosowania w obrębie jamy ustnej. Produkt wspomaga leczenie stanów zapalnych gardła występujących w przebiegu przeziębienia czy anginy. Kupić go można bez recepty zarówno w aptece stacjonarnej, jak i aptece internetowej. Pojemność aerozolu Inaldin Gardło wynosi 30 ml. Jedno naciśnięcie pompki dozującej dostarcza jedną dawkę aerozolu [2].

Tabletki Inaldin Gardło – tabletki do ssania na ból gardła – cechy produktu

Alternatywą dla aerozolu są tabletki Inaldin Gardło, również przeznaczone do stosowania w leczeniu objawów związanych ze stanami zapalnymi jamy ustnej i gardła. W składzie produktu znajdują się substancje miejscowo znieczulające, przeciwbólowe i przeciwzapalne. Pastylki można brać pomocniczo w przypadku dolegliwości takich jak ból, zaczerwienienie czy obrzęk. Inaldin Gardło tabletki stosować mogą dorośli oraz dzieci powyżej 6. roku życia [4].

Leczenie z wykorzystaniem zarówno aerozolu, jak i tabletek Inalding Gardło, nie powinno trwać dłużej niż 7 dni. Przeciwwskazaniami do stosowania produktów są nadwrażliwość i alergia. Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub którykolwiek ze składników preparatu, a także nadwrażliwości na salicylany.

Przed użyciem należy zapoznać się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża życiu lub zdrowiu.

Opracowano na zlecenie partnera Chlorchinaldin

Bibliografia:

  1. Skotnicka B., Angina – objawy, przyczyny, leczenie, Medycyna praktyczna dla pacjentów, 2022 (witryna internetowa: https://www.mp.pl/pacjent/pediatria/choroby/laryngologia/78438,zapalenie-gardla-i-angina (dostęp: 2023.02.03.)).
  2. ChPL INALDIN Gardło, 1,5 mg/ml, aerozol do stosowania w jamie ustnej, roztwór (dostęp: 2023.003.).
  3. Witryna internetowa: https://www.chlorchinaldin.pl/inaldin-gardlo-aerozol/ (dostęp: 20202.03.).
  4. CHPL INALDIN Gardło, 3 mg, tabletki do ssania (dostęp: 2023.02.03.).

Powyższy artykuł powstał w celach informacyjnych i nie zastąpi wizyty u lekarzy specjalisty.

ADwave - marketing internetowy

Najnowsze publikacje:

Więcej podobnych artykułów:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Z góry dziękujemy! :)