Oczyszczanie wątroby i woreczka żółciowego, jak zrobić to z głową?

Sprawdź rónież

Dom i ogród

Oczyszczanie wątroby i woreczka żółciowego z kamieni żółciowych jest procesem długotrwałym. Sama jednak procedura nie zajmuje wiele czasu. Powinno podejść się do niej odpowiedzialnie i z pełną powagą. W dzisiejszych czasach można przyjąć, iż prawie każda osoba nosi w wątrobie od tysiąca do prawie dwudziestu tysięcy kamieni żółciowych.

Zależy to oczywiście od stopnia zatrucia organizmu jak i diety. To właśnie nadmiar cukru w diecie jak i przejadanie się są powodem szybkiego narastania kamieni żółciowych w wątrobie. Jeśli chodzi o woreczek żółciowy, tam kamienie tworzą się tam latami. Trzeba pamiętać,że wątroba jest najważniejszym i największym gruczołem, pełni setki różnych funkcji: oczyszcza krew, produkuje cholesterol jakże ważny dla budowy komórek ludzkiego ciała,żółci i hormonów. Produkuje do 1,5 litrów żółci dziennie, która odpowiedzialna jest za prawidłowe trawienie białek i tłuszczy a także przyswajanie niektórych witamin i wapnia. Białka produkowane w wątrobie są podstawowym budulcem neuroprzekaźników, hormonów, genów, eliminuje szkodliwe substancje,bakterie, pasożyty itd. 

Zadbaj o swój brzuch!
Zadbaj o swój brzuch!

Wątroba zasadniczo wpływa na prawidłowe funkcjonowanie wszystkich części naszego organizmu a obecność kamieni żółciowych może je tylko pogorszyć. Obecność kamieni powoduje blokady, skutkiem czego żółć, która usuwa wiele toksycznych substancji, nie może się wydostać z wątroby, co w konsekwencji prowadzi do chorób wątroby, złej pracy jelita grubego a co za tym idzie schorzeń układu trawienia, krążenia i układu oddechowego. Kamienie żółciowe są także jedną z przyczyn schorzeń kości, stawów, skóry i układu rozrodczego.

Jak zatem rozpoznać,że mamy kamienie żółciowe w wątrobie jeśli nawet USG wątroby nic nie wykaże bo i nie może wykazać, dopiero spore powiększenie się wątroby lub wysokie stężenie bilirubiny we krwi świadczy o tym,że źle się dzieje. Ciemne plamy pod oczami świadczą o złej pracy nerek a co za tym idzie i wątroby, worki pod oczami, biały lub żółty nalot na języku, popękany język, świadczący o złej pracy jelit z powodu zbyt małej ilości żółci, problemy ze wzrokiem, zaczerwienione białka oczu, brak połysku oczu, ciągle czerwony nos, wypadanie włosów na czubku głowy to efekt złej pracy wielu narządów, poprzeczne zmarszczki na nosie, porost włosów między brwiami, wypryski skórne itd.

Dowiedz się jak zadbać o wątrobę i woreczek żółciowy
Dowiedz się jak zadbać o wątrobę i woreczek żółciowy

Zatem bardzo ważne jest aby choć raz w życiu oczyścić wątrobę z kamieni żółciowych serią zwykle około 12 płukań co 2-3 tygodnie jedno. Następnie można robić takie płukania tylko raz czy dwa razy do roku. Jeśli jednak nie popełniamy zbyt wielu błędów żywieniowych a nasza dieta jest dobrze zbilansowana to takie płukania można robić znacznie rzadziej.

- Reklama -
- Reklama -
ADwave - marketing internetowy

Najnowsze publikacje:

- Reklama -

Więcej podobnych artykułów:

- Reklama -
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Z góry dziękujemy! :)