Płytki z cegły – czyli jak zmienić nowoczesne wnętrze w uroczą klasykę?

Sprawdź również:

Dom i ogród

Sandra Stempniewska
Sandra Stempniewska
Cześć! Nazywam się Sandra Stempniewska, jestem copywriterką i redaktorką jogalifestyle.com. Ukończyłam studia pedagogiczne na Uniwersytecie Zielonogórskim. Z wykształcenia jestem Animatorką Teatralną. W 2011 roku wydałam powieść „3 płatki kamelii”, pod nazwiskiem Lara la Voe. Jako doktorantka socjologii w 2018 roku, na łamach czasopisma naukowego „Relacje. Studia z nauk społecznych” opublikowałam artykuł naukowy pod tytułem „Elementy teatralizacji życia w wybranych typach zachowań seksualnych”. Pracowałam, jako dziennikarka na portalach zielonogórskich, publikowałam felietony dla magazynu „Imperium Kobiet”, portalu Queer oraz czasopisma Prolibris. Przez wiele lat współtworzyłam festiwal filmowy „Kozzi Film Festiwal” w Zielonej Górze. W 2020 roku ukończyłam certyfikowany kurs Reiki I stopnia. Inicjację odebrałam od Mistrza Nauczyciela Reiki Grzegorza Bednarzewskiego. Uczęszczam na wiele warsztatów rozwojowych i duchowych, moimi nauczycielami są m.in.: Terapie Świadomości, Rafał Wereżyński oraz Beata Socha. Uprawiam jogę nidre oraz taniec intuicyjny, czyli tzw. Medycynę ruchu. Praca na portalu jogalifestyle.com, to dla mnie możliwość dzielenia się swoją wiedzą, wykształceniem oraz doświadczeniem, dostarczając Wam drodzy czytelnicy, rzetelnych i profesjonalnych artykułów.

To, że w tej chwili w sklepach możemy znaleźć, co tylko nam się wymarzy to chyba już norma, do której jesteśmy przyzwyczajeni. Mało tego, czasami bardziej twórcze osoby poszukuję elementów wykończenia wnętrza, które sobie wymyślili, nie za bardzo wierząc w znalezienie idealnych. Tymczasem nie tylko je znajdują, ale też okazuje się, że mają do wyboru jeszcze wiele innych możliwości, które nawet nie przyszły im do głowy.

Płytki z cegły jako ciekawy pomysł na wnętrze

Takie płytki z cegły w pierwszej myśli są dla nas raczej jednym, może dwoma wzorami. Tymczasem jest ich pełen wachlarz, który po prostu czeka na to, aby wybrać te odpowiednie i urządzić wnętrze tak, aby w stu procentach tam pasowały.

Tak, mnogość wyboru, jak i możliwości naszej wyobraźnie mogą dać naprawdę ciekawy przepis na wnętrze idealne, które stworzymy bez większej trudności w znalezieniu odpowiednich materiałów do ukończenia projektu.

Płytki z cegły – bielone

Mówiąc o cegiełkach na ścianę, zazwyczaj przed oczami stają nam klasyczne płytki z cegły w kolorze… ceglanym. Czasami są to jednolite, proste i idealnie równe płytki imitujące nowoczesne ceglane ściany, czasami te, które udają spękane, nierówne mające kilkaset lat. Tylko że jest tego o wiele więcej. Świetnym przykładem mogą być płytki z cegły, które wyglądaj dokładnie tak, jak te, które ugryzł ząb czasu, a jednocześnie dodane jest do nich coś jeszcze. Klimat bielonej ściany. Tak, ściany wnętrz zawsze były bielone z różnych względów (niekoniecznie wizualnych), a tego rodzaju płytki z cegły doskonale go odwzorowują.

Co ciekawe cegły przyklejane na ścianę w bieli czy szarości są niesamowicie uniwersalne. Można nimi oddać niepowtarzalny klimat wnętrz vintage, rustykalnych, prowansalskich, a nawet nowoczesny styl skandynawski. W tym ostatnim ich wygląd nieco „zmiękcza” jego surowość.

Płytki z cegły – wykończenie aranżacji

Wracając więc do wspomnianych na początku poprzedniego akapitu klasycznych cegieł, trzeba zastanowić się także nad wykończeniem tego typu ceglanych powierzchni. Niektórzy po prostu zakańczają obszar, na którym znajdują się płytki z cegły drewnem, a czasami po prostu zostawiają niedokończony fragment, nadając ścianie jeszcze więcej kilkuwiecznej surowości. Ale są też inne możliwości.

Można zakupić także stylizowane gzymsy, które będą ładnym wykończeniem powierzchni ceglanej albo też zamontowane gdzieś pomiędzy kolejnymi rzędami, nadadzą im jeszcze bardziej klasycznego klimatu. W dobrym sklepie sprzedającym cegły na ścianę można nawet zakupić odpowiednio stylizowane fragmenty gzymsów, które w rzeczywistości będą świetnym miejsce na przykład na listwę oświetleniową.

ADwave - marketing internetowy

Najnowsze publikacje:

Więcej podobnych artykułów:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Z góry dziękujemy! :)