Rezonans magnetyczny niezwykle bezpiecznym i bardzo precyzyjnym badaniem

Sprawdź rónież

Dom i ogród

Rezonans magnetyczny jest specjalistycznym badaniem obrazowym. Każda osoba, która chce przeprowadzić diagnostykę obrazową w celach profilaktycznych bądź musi ją wykonać na zlecenie lekarza, może skorzystać z wyżej wymienionej usługi. Diagnostyka obrazowa przeprowadzana jest u osób, które chcą zweryfikować przyczynę nawracających bóli czy też długofalowego osłabienia mięśni. Bardzo często kierowani są na to badanie także pacjenci z chorobami niedokrwiennymi serca, podejrzeniami chorób onkologicznych, niepokojącymi obrzękami, skręceniami oraz złamaniami kończyn.

Rezonans magnetyczny – informacje dla pacjentów

Osoby, które chcą wykonać wyżej wymienione badanie powinny wiedzieć, iż jest ono opisywane przez wykwalifikowanych i doświadczonych lekarzy. Nie jest wymagane na nie skierowanie, jeśli pacjent chce wykonać badanie bez podania kontrastu. Dodatkowo, każdy pacjent otrzymuję płytę z nagraniem, którą można pokazać lekarzowi prowadzącemu. Szczegółowe badanie, które przeprowadzane jest w sterylnych warunkach, można komfortowo przeprowadzić w renomowanej placówce REX MEDICA. Placówka wyróżnia się tym, że posiada specjalny rezonans dla osób z klaustrofobią, który jest znacznie krótszy oraz szerszy od standardowego. Warto pamiętać również o tym, że w placówce wykonywane są między innymi badania diagnostyczne w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Szczegółowe informacje można znaleźć pod niżej wymienionym adresem placówki: https://rexmedica.pl/

Rezonans magnetyczny – nieinwazyjny i bezbolesny

Rezonans poprzez wykorzystanie promieniowania elektromagnetycznego rozpoznaje miejsca, w których pojawiają się ewentualne zmiany, stany zapalne lub guzy w organizmie. Z tego powodu jest ono bardzo pomocne w weryfikacji chorób onkologicznych, zwapnień, złamań czy też skręceń. Badanie może wskazać także kamicę żółciową bądź nerkową. Z jego pomocą można wykryć zwapnienie szyszynki oraz miejsca, w których pojawiają się krwiaki. Szczegółową diagnostykę obrazową można przeprowadzić w miejscu przysadki, kręgosłupa, barku, stawów biodrowych, prostaty czy też dróg żółciowych. Samo badanie trwa mniej więcej od 20 do maksymalnie 60 minut. Istotny jest fakt, że w czasie wykonywania wyżej wymienionej diagnostyki obrazowej, wykorzystywane jest promieniowanie elektromagnetyczne, które w żaden sposób nie jest szkodliwe dla organizmu ludzkiego. Z tego też powodu badanie może być przeprowadzane wielokrotnie bez obaw o ewentualne skutki uboczne.

Rezonans magnetyczny badaniem profilaktycznym dla osób dbających o stan zdrowia

Badanie MRI jest niezwykle precyzyjnym sposobem rozpoznawania zmian w obrębie całego ciała. Jest ono przeprowadzane na sprawdzonym i nowoczesnym sprzęcie, który wykazuje wszelkie nieprawidłowości w badanym miejscu. Placówka posiada dostęp do wykwalifikowanych lekarzy, z którymi można skonsultować swój stan zdrowia, przed podjęciem ostatecznej decyzji o wykonaniu badania rezonansu magnetycznego. W drodze podsumowania warto pamiętać, iż to nieinwazyjne, bezpieczne badanie daje wgląd w narządy wewnętrzne człowieka i to w każdej płaszczyźnie.

- Reklama -
- Reklama -
ADwave - marketing internetowy

Najnowsze publikacje:

- Reklama -

Więcej podobnych artykułów:

- Reklama -
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Z góry dziękujemy! :)