Projekt Fundacji Piękniejsze Życie oraz firmy Coty
Fundacja Piękniejsze Życie i firma Coty która pomaga kobietom przechodzącym leczenie onkologiczne, oraz firma Coty, od lat wspierająca Fundację, prezentują kolejną serię tutoriali makijażowych z udziałem podopiecznych Fundacji. Druga część materiałów poświęcona jest makijażowi oczu i brwi.
Dotarcie do jak największej liczby pacjentek onkologicznych i wzmocnienie przekazu: W chorobie można wyglądać pięknie i dzięki temu czuć się lepiej to kluczowe założenia akcji stworzonej przez Fundację i firmę Coty. Projekt ma na celu pokazanie jak ważne z punktu widzenia kobiety jest dbanie o siebie w tym trudnym okresie choroby. Makijaż to namiastka normalności i odzyskanie utraconej w trakcie leczenia kobiecości. Makijaż ma wpływ na poprawę samopoczucia, to moja codzienność. Bez niego nie ma mnie. Choćby maleńkie podkreślenie rzęs, muśnięcie pudrem czy podkładem sprawia, że czuję się pełna, czuję się lepiej – podkreśla Anna Małek, jedna z podopiecznych Fundacji, która wzięła udział w projekcie.
W tutorialach wykonanych przez Erykę Sokólską – makijażystkę związaną z marką Max Factor należącą do Coty – pokazane zostały rozwiązania pozwalające z jednej strony uwydatnić atuty urody, z drugiej zaś zamaskować niedoskonałości powstałe w wyniku choroby. Można je wykonać samodzielnie w domu. Makijaż to ważny element w życiu kobiet w ogóle, ale odgrywa szczególną rolę w tak trudnym momencie, jakim jest choroba onkologiczna. W swojej pracy, ale też prywatnie, niejednokrotnie miałam do czynienia z kobietami, które podczas procesu leczenia borykały się z szeregiem problemów zarówno w sferze fizycznej, związanej z urodą, jak i w sferze psychicznej – dodaje Eryka Sokólska.
Tutoriale obejmują kluczowe z punktu widzenia pacjentek onkologicznych makijażowe obszary: cerę, brwi i rzęsy. Pierwsza część tutoriali dotyczyła makijażu twarzy, druga natomiast poświęcona jest malowaniu rzęs i brwi. Choroba sprawia, że zarówno rzęsy jak i brwi podczas leczenia wypadają, stają się przerzedzone i cienkie. Dlatego ważne jest, aby dobrze wykonać makijaż oczu, bo on potrafi czynić cuda. Eryka Sokólska w dwóch tutorialach poświęconych oprawie oczu zdradza, co zrobić, aby wydłużyć, pogrubić i zagęścić rzęsy oraz brwi. Pacjentki dzięki tutorialom mają okazję poznać techniki posługiwania się kredką do oczu i brwi, mogą dowiedzieć się, jak prawidłowo wyznaczyć linię brwi, jak wykorzystać potencjał cieni do powiek, a także jaką szczoteczkę w tuszu do rzęs wybrać. Największy szok to kreska na linii rzęs, która wypełniła braki i uwydatniła moje oczy. Jedna mała kreseczka zrobiła prawie cały makijaż. W duecie z zarysowanymi brwiami podkreśliły moją urodę i sprawiły, że poczułam się jak milion dolarów. Dowiedziałam się, że szczoteczka do brwi służy nie tylko do ich czesania, ale również do rozcierania kredki – potwierdza Ania Małek. Dzięki prostym poradom pacjentki mogą wykonać makijaże w domu.
Pierwsza część materiałów – makijaż twarzy:
- Siła piękna w walce z chorobą: Jak wyrównać koloryt cery
- https://youtu.be/alRRtZOOfO8
- Siła piękna w walce z chorobą: Konturowanie twarzy
- https://youtu.be/qOveIjXdu_4
Druga część materiałów poświęcona rzęsom i brwiom:
- Siła piękna w walce z chorobą: Podkreślenie oczu
- https://youtu.be/-ql1H4IwwTM
- Siła piękna w walce z chorobą: Makijaż brwi
- https://youtu.be/Mv0LVfCwIjU
Fundacja Piękniejsze Życie już od piętnastu lat wspiera kobiety, które przechodzą leczenie onkologiczne, organizując dla nich warsztaty z pielęgnacji i makijażu w szpitalach w całej Polsce. Ta wspaniała inicjatywa, o niezwykłej terapeutycznej mocy, pomaga im radzić sobie ze skutkami ubocznymi leczenia, związanymi z wyglądem. Co więcej sprawia, że wciąż mogą czuć się piękne i atrakcyjne. Warsztaty przywracają namacalne atrybuty kobiecości w trudnych momentach leczenia onkologicznego. To mały krok w drodze do zdrowienia, przerywnik podczas szpitalnej rutyny. Warsztaty to również szansa, na spotkanie w kobiecym gronie, oderwanie się na chwilę od codzienności. Kontynuując ideę wsparcia oraz definiując potrzebę dotarcia do jeszcze szerszego grona pacjentek, Fundacja Piękniejsze Życie wraz z firmą Coty oraz marką Max Factor, należącą do Coty, zainicjowała nagranie wyjątkowych tutoriali makijażowych.
Przygotowane tutoriale makijażowe pozwalają Fundacji dotrzeć do pacjentek w szpitalach, co jest obecnie praktycznie niemożliwe ze względu na sytuację związaną z pandemią, ale także otwierają szansę na dotarcie do znacznie większej grupy pacjentek onkologicznych w ogóle. Mam ogromną nadzieję że dzięki temu projektowi i stworzonym w jego ramach materiałom uda nam się dotrzeć do zdecydowanie większej liczby kobiet, nie tylko z naszej Fundacji. Co więcej, po cichu liczę na to, że takie podejście stanie się już tradycją i będzie nowym, dodatkowym sposobem dotarcia do pacjentek – mówi Katarzyna Klatt-Koryszewska, koordynator Fundacji Piękniejsze Życie.
Jesteśmy dumni że od prawie 15 lat możemy wspierać Fundację Piękniejsze Życie zarówno finansowo, jak i w postaci przekazywanych produktów czy działań partnerskich. W ramach tego projektu, wraz z marką Max Factor, realizujemy serię tutoriali makijażowych nie tylko dla podopiecznych Fundacji, lecz także dla pacjentek onkologicznych w ogóle. Mamy ogromną nadzieję że ten projekt pozwoli wesprzeć działania FPŻ i zwiększyć ich zasięg – dodaje Aleksandra Kujawska, Senior Director Corporate Affairs CEE and Russia w firmie Coty Polska.
Ależ zmiana! – takie słowa padają z ust pacjentek, które uczestniczą w warsztatach makijażowych. To największy dowód na to, że małe zmiany w wyglądzie, jakich można dokonać za pomocą makijażu, potrafią czynić cuda. A uśmiech pacjentki i duma ze swoich nowych brwi czy wygładzonej cery to koło napędowe do dalszych działań. Makijaż pozwala każdej kobiecie poczuć się atrakcyjnie, szczególnie w chorobie jest pewnego rodzaju terapią, dzięki której można na nowo odkryć swoje piękno. Dbanie o siebie, o swój wygląd, pozwala poczuć się po prostu pięknie i kobieco.
W materiale przygotowanym przez Fundację Piękniejsze Życie oraz firmę Coty wzięły udział podopieczne Fundacji Małgorzata Dogoda orazi Anna Małek. Makijaże wykonała Eryka Sokólska – oficjalna makijażystka marki Max Factor z portfolio firmy Coty.
Informacje o działaniach w warunkach pandemii: przygotowane materiały zostały zrealizowane z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Uczestnicy oraz ekipa realizacyjna zostali poddani badaniom na obecność wirusa SARS-CoV-2. U wszystkich odnotowano wynik ujemny. Na planie zdjęciowym zachowany był tzw. reżim sanitarny.
O Fundacji Piękniejsze Życie
Program Piękniejsze Życie to polska edycja międzynarodowego projektu Look Good…Feel Better®. Powstał w Stanach Zjednoczonych w 1989 r., a obecnie działa już w 24 krajach. Pomaga kobietom przechodzącym leczenie onkologiczne. To jedyne działanie CSR całego sektora kosmetycznego o charakterze międzynarodowym. Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego oraz zrzeszone w nim firmy zainicjowały w 2006 r. uruchomienie projektu w Polsce i były jego wyłącznym realizatorem aż do 2011 r. Wówczas projekt przekształcił się w samodzielną Fundację Piękniejsze Życie, którą Związek nadal wspiera aktywnie.
O firmie Coty
Coty jest światowym liderem w branży beauty, który w swoim portfelu produktowym ma uwielbiane przez konsumentów marki z segmentu kosmetyków kolorowych (takie jak: Max Factor, Bourjois, Rimmel czy Miss Sporty), zapachów (takie jak: Gucci, Marc Jacobs, Hugo Boss czy Calvin Klein), a także koloryzacji i stylizacji włosów (takie jak: Wella). Nasza firma ma jasno określoną misję: podważać obowiązujące definicje i standardy piękna, promować i wspierać autentyczność i celebrować różnorodność. Ponieważ dla nas, w Coty, piękno nie polega na dostosowaniu się do czyjegoś ideału piękna, ale na poszanowaniu różnorodności i wyzwoleniu każdego, by mógł błyszczeć na swój wyjątkowy sposób.
Firma Coty wraz ze swoimi markami jest zaangażowana w szereg działań społecznych, które są integralnym elementem strategii zrównoważonego rozwoju pod hasłem Beauty That Lasts (Piękno które trwa).