Woda siarczkowa – właściwości i zastosowanie

Sprawdź również:

Pola Kolczyńska
Pola Kolczyńska
Namaste! Nazywam się Pola Kolczyńska. Jako joginka i entuzjastka medycyny alternatywnej, moje życie obraca się wokół dążenia do harmonii ciała, umysłu i ducha. Prowadzenie medytacji w kręgu kobiet, uczestniczenie i organizowanie warsztatów samorozwojowych oraz eksplorowanie głębi rozwoju duchowego to moje codzienne praktyki. Moja pasja do jogi zaprowadziła mnie w najbardziej egzotyczne zakątki świata, w tym na Bali, gdzie magia i energia miejsca wzmaga doświadczenie praktyki jogi. Blog, który prowadzę, jest odzwierciedleniem mojej życiowej filozofii – dzielenia się radością życia. Kocham odkrywać nowe kultury, ludzi, smaki i przestrzenie, które inspirują mnie do dzielenia się tym wszystkim z czytelnikami. Uważam, że każda podróż, każdy warsztat i każda praktyka to krok w kierunku głębszego zrozumienia siebie i świata wokół nas. Moim celem jest nie tylko inspirowanie do życia w zgodzie ze sobą, ale także pokazywanie, jak wielowymiarową przygodą może być życie, gdy pozwolimy sobie na chwilę refleksji i głębokiego oddechu.

Woda siarczkowa pochodząca ze źródeł mineralnych to dobroczynny dar natury, który wykorzystywany jest do różnorodnych zabiegów oraz do produkcji kosmetyków. Zawiera wiele cennych pierwiastków chemicznych, które pozytywnie wpływają na cały organizm, zwłaszcza na skórę. Dzięki swoim właściwościom pozwala pielęgnować skórę, a także znajduje zastosowanie w kuracji wielu dolegliwości.

Pierwiastki w wodzie siarczkowej

Woda siarczkowa jest bogata w biopierwiastki, które wzmacniają między innymi efekt pielęgnacyjny kosmetyków. Są pożądane w przypadku potrzeby uzupełnienia ich niedoborów w organizmie, a także leczenia różnych schorzeń, jakie przytrafiają się szczególnie osobom starszym.

  • Magnez – wielokierunkowo działa na organizm. Potrzebuje go zarówno skóra jak i mięśnie i narządy. Reguluje metabolizm skóry i hamuje działanie wodnych rodników odpowiedzialnych za proces starzenia się. Ujędrnia naskórek, nawilża i odżywia.
  • Wapń – stanowi antidotum na skórę naznaczoną podrażnieniami, pęknięciami i przesuszeniem. Poprawia wchłanianie się wody w głąb skóry. Łagodzi stany zapalne, ujędrnia i ma właściwości przeciwalergiczne.
  • Miedź – łagodzi stany zapalne spowodowane zmianami trądzikowymi, reguluje wydzielanie sebum i zmniejsza pory. Sprzyja produkcji melaniny, która odpowiada za właściwy koloryt skóry.
  • Związki siarki – wiążą szkodliwe metale ciężkie takie jak rtęć czy ołów oraz stymulują ich wydalanie z organizmu.

Kuracje dermatologiczne

Z dobroczynnych właściwości wody siarczkowej korzysta wiele gałęzi przemysłu, między innymi kosmetyczny i farmaceutyczny. Wiele marek opiera na niej receptury swoich produktów. Klienci, szczególnie ci zmagający się z problemami dermatologicznymi i posiadający wrażliwą skórę, chętnie wybierają tego typu kosmetyki, ponieważ dzięki wodzie siarczkowej mogą z łatwością pokonać dolegliwości takie jak problematyczne zmiany trądzikowe, podrażnienia, przesuszenia, stany zapalne czy pojawiające się zmarszczki. Działa bakteriobójczo, przeciwpasożytnicze, przeciwgrzybiczne i antyalergiczne, dlatego jest składnikiem wielu leków na choroby i dolegliwości skórne, między innymi na atopowe zapalenie skóry, łojotokowe zapalenie skóry, łuszczycę czy egzemę.

Składniki mineralne, jakich w wodzie siarczkowej nie brakuje, odkładają się w zewnętrznej warstwie naskórka lub przenikają w głąb skóry, zależnie od potrzeb organizmu i zastosowania. W procesie pielęgnacyjnym i regeneracyjnym skóry główną rolę odgrywa siarka, która działa zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz. Stymuluje odnowę naskórka, zmiękcza go, reguluje pracę gruczołów łojowych i poprawia ukrwienie skóry. Pozytywnie wpływa także na kondycję włosów i paznokci.

Kąpiele w wodzie siarczkowej

Kąpiele w wodzie siarczkowej są popularnym zabiegiem, który korzystnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Biopierwiastki mogą dzięki nim wchłonąć się w głąb tkanek i dotrzeć do miejsc najbardziej ich potrzebujących. To metoda szczególnie popularna wśród starszych osób, które zmagają się z reumatyzmem lub zmniejszoną wydolnością narządów. Dolegliwości bólowe zostają złagodzone, ilość cholesterolu i cukru we krwi zmniejszona, a ruchomość stawów poprawiona. Kąpiele w wodzie siarczkowej stosuje się także u ludzi doświadczających chorób kości, szczególnie kręgosłupa.

Jako dodatek lub zamiennik kąpieli można wprowadzić kurację pitną. Składniki mineralne wchłaniane są przez układ pokarmowy i równie dobrze działają na wszelkiego typu schorzenia. Głównym atutem picia wody siarczkowej jest poprawienie odporności.

ADwave - marketing internetowy

Najnowsze publikacje:

Więcej podobnych artykułów: