Czy kremy anti-age są skuteczne w walce ze zmarszczkami? Jaki produkt najlepiej wybrać?

Sprawdź również:

Dom i ogród

Pola Kolczyńska
Pola Kolczyńska
Namaste! Nazywam się Pola Kolczyńska. Jako joginka i entuzjastka medycyny alternatywnej, moje życie obraca się wokół dążenia do harmonii ciała, umysłu i ducha. Prowadzenie medytacji w kręgu kobiet, uczestniczenie i organizowanie warsztatów samorozwojowych oraz eksplorowanie głębi rozwoju duchowego to moje codzienne praktyki. Moja pasja do jogi zaprowadziła mnie w najbardziej egzotyczne zakątki świata, w tym na Bali, gdzie magia i energia miejsca wzmaga doświadczenie praktyki jogi. Blog, który prowadzę, jest odzwierciedleniem mojej życiowej filozofii – dzielenia się radością życia. Kocham odkrywać nowe kultury, ludzi, smaki i przestrzenie, które inspirują mnie do dzielenia się tym wszystkim z czytelnikami. Uważam, że każda podróż, każdy warsztat i każda praktyka to krok w kierunku głębszego zrozumienia siebie i świata wokół nas. Moim celem jest nie tylko inspirowanie do życia w zgodzie ze sobą, ale także pokazywanie, jak wielowymiarową przygodą może być życie, gdy pozwolimy sobie na chwilę refleksji i głębokiego oddechu.

Wiele mówi się o tym, że kremy mają powierzchowne działanie w związku z tym nie mogą zapewnić skutecznej ochrony przeciwzmarszczkowej. Warto wiedzieć, że kremy ani-age są skuteczne, jednak należy stosować je w sposób właściwy. Warto dowiedzieć się na ten temat więcej.

Po jakie kremy anti-age warto sięgnąć? 

Najlepsze kremy ani age to takie, które zawierają składniki aktywne o potwierdzonym działaniu przeciwstarzeniowym. Należą do nich witamina C, retinol czy kwas hialuronowy. Ten ostatni jest naturalnym składnikiem skóry i zapewnia jej odpowiedni poziom jędrności i nawilżenia. Wypełnia luki w strukturze skóry i zapobiega utracie wody, skutecznie wiążąc jej cząsteczki. Warto wiedzieć, że jedna cząsteczka kwasu hialuronowego może wiązać nawet 1000 cząsteczek wody. Należy pamiętać jeszcze o tym, że ten składnik może mieć różną postać, a w związku z tym docierać w inne partie skóry. Warto sięgać po produkty, które zawierają zarówno kwas małocząsteczkowy, średniocząsteczkowy, jak i wielkocząsteczkowy. Zamiast witaminy C można wybrać kremy anti-age z witaminą Cg. Warto wiedzieć, że ta pochodna witaminy C zwiększa działanie produktów zawierających filtry przeciwsłoneczne, zatem lepiej chroni skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników tlenowych, które przyczyniają się do rozwoju chorób skóry, przebarwień i przedwczesnego starzenia. Zamiast retinolu w składzie kremu może znaleźć się łagodniejszy pro-retinol. Sprawdza się on nawet w przypadku skóry wrażliwej. Ponadto w składzie kremów anti-age można szukać niacynamidu, który reguluje wydzielanie sebum i wspiera syntezę kolagenu i elastyny. Ważne są też peptydy i micele dla zdrowej bariery hydrolipidowej.      

Jak stosować kremy anti-age, by były skuteczne? 

Aby kremy anti-age mogły być skuteczne i rzeczywiście redukować przebarwienia, zapewniać nawilżenie skóry na różnych warstwach, a także niwelować zmarszczki czy ujędrniać skórę, istotne znaczenie ma ich stosowanie w połączeniu z odpowiednim oczyszczaniem skóry oraz po użyciu dopasowanego serum do twarzy. Warto wiedzieć, że serum wnika w głębsze warstwy skóry i może ją odbudowywać na tym poziomie. Krem dobrze zabezpieczy zewnętrzną warstwę skóry i zniweluje płytsze zmarszczki. Należy pamiętać, że krem anti-age nie powinien być stosowany od razu po nałożeniu serum, należy zachować minimum kilkuminutowy odstęp, aby pierwszy z kosmetyków mógł dobrze się wchłonąć. Kremów nie należy też rozsmarowywać, a najlepiej delikatnie je wklepywać. Można też zastosować masażer, który poprawi wchłanianie składników kosmetyku.   

Czy warto zdecydować się na wieczorną rutynę pielęgnacyjną skin cycling?  

Kremy anti-age mogą być stosowane w ramach wieczornej rutyny pielęgnacyjnej skin cycling. W przypadku tych zawierających retinol jest to zalecane. Pochodna witaminy A najlepiej odbudowuje skórę właśnie w nocy. Wtedy zachodzą wszystkie procesy naprawcze. Skin cycling pozwala na zachowanie odstępu w stosowaniu serów z retinolem. Dzięki nim można chronić skórę przed podrażnieniami, a jednocześnie działać kompleksowo i przeciwzmarszczkowo. Dwa dni regeneracji i odżywienia skóry wystarczy, by móc powrócić do cyklu złuszczania i kuracji retinoidami. Odpowiednia wieczorna rutyna pielęgnacyjna sprawia, że skóra rano może prezentować się promiennie. Wystarczy ją oczyścić z zanieczyszczeń i nadmiaru sebum, a następnie można już przejść do czynności związanych z wykonywaniem makijażu.    

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
ADwave - marketing internetowy

Najnowsze publikacje:

Więcej podobnych artykułów:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Z góry dziękujemy! :)