Top 5 sposobów na zwiększenie swojej szansy dostania pracy

Sprawdź również:

Dom i ogród

Pola Kolczyńska
Pola Kolczyńska
Namaste! Nazywam się Pola Kolczyńska. Jako joginka i entuzjastka medycyny alternatywnej, moje życie obraca się wokół dążenia do harmonii ciała, umysłu i ducha. Prowadzenie medytacji w kręgu kobiet, uczestniczenie i organizowanie warsztatów samorozwojowych oraz eksplorowanie głębi rozwoju duchowego to moje codzienne praktyki. Moja pasja do jogi zaprowadziła mnie w najbardziej egzotyczne zakątki świata, w tym na Bali, gdzie magia i energia miejsca wzmaga doświadczenie praktyki jogi. Blog, który prowadzę, jest odzwierciedleniem mojej życiowej filozofii – dzielenia się radością życia. Kocham odkrywać nowe kultury, ludzi, smaki i przestrzenie, które inspirują mnie do dzielenia się tym wszystkim z czytelnikami. Uważam, że każda podróż, każdy warsztat i każda praktyka to krok w kierunku głębszego zrozumienia siebie i świata wokół nas. Moim celem jest nie tylko inspirowanie do życia w zgodzie ze sobą, ale także pokazywanie, jak wielowymiarową przygodą może być życie, gdy pozwolimy sobie na chwilę refleksji i głębokiego oddechu.

Inflacja i zwiększone potrzeby zmuszają wiele osób do zmiany zatrudnienia i poszukiwania lepiej płatnej pracy. W końcu rosną też raty kredytów hipotecznych, a wielu Polaków jest zadłużonych. Oczywiście do tego jeszcze dochodzą własne ambicje i chęć rozwoju czy niezadowolenie z dotychczasowej pracy. Jednak zanim podejmie się zatrudnienie konieczne jest przejście przez „sito” rekrutacji. Poznajcie top 5 sposobów na zwiększenie swojej szansy dostania pracy.

Top 1: nowa fryzura doda Ci pewności siebie – postaw na stylizowanie męskiej fryzury pastą do włosów

Choć najważniejsze jest merytoryczne przygotowanie, to bez wątpienia należy zwiększyć swoją szansę dostania pracy, pracując nad swoim wyglądem. Lepszy wygląd dodaje pewności siebie i sprawia, że możesz się lepiej zaprezentować. Zatem zadbaj o siebie i postaw na stylizowanie męskiej fryzury pastą do włosów. Wybierz nowe cięcie, które będzie pasować do Twojego kształtu twarzy. Bez wątpienia do eleganckich fryzur należy side part, a także slice back. Każdą z nich możesz wystylizować przy użyciu odpowiedniej pasty do włosów. Wybierz tę o mocnym chwycie, jeśli chcesz mieć pewność, że niezależnie od warunków, np. silnego wiatru w drodze na rozmowę kwalifikacyjną, Twoja fryzura będzie się prezentować nienagannie.

Top 2: zadbaj o schludny wygląd i elegancki dress code

Fryzura to nie wszystko, zatem musisz zadbać również o odpowiednie ubranie. Na pewno najlepiej sprawdzi się dobrze skrojony garnitur, jednak niekoniecznie musisz zakładać krawat. Tutaj dużo zależy od dress code w danej firmie, a także tego o jakie stanowisko się ubiegasz. Generalnie jednak w modzie biurowej często stosuje się koszule z kołnierzykiem typu botton down, do których nie zakłada się krawata. Garnitur powinien być dopasowany, ale jednocześnie wygodny, nie może krępować Twoich ruchów. Musisz czuć się swobodnie niezależnie od tego czy siedzisz, czy stoisz, czy wykonujesz jakieś gesty. Na pewno gestykulację należy ograniczyć, ale to już kolejny etap przygotowania.

Top 3: emanuj pewnością siebie i poćwicz przed lustrem autoprezentację

Autoprezentacja podczas rozmowy kwalifikacyjnej ma bardzo duże znaczenie. Krótko mówiąc, musisz potrafić się sprzedać. Nie możesz wykonywać nerwowych ruchów, poprawiać włosów, tupać nogą czy pocierać twarzy albo kręcić długopisem. Wszelkie tiki nerwowe odwracają uwagę od treści Twojego komunikatu, a przede wszystkim zdradzają zdenerwowanie. Liczy się oczywiście nie tylko Twoja postawa, mocny, pewny uścisk dłoni na początku, a także utrzymywanie kontaktu wzrokowego z rozmówcą, bo musisz być także merytorycznie przygotowany. Jeśli otrzymasz pytane czy masz jakieś słabe strony czy słabości, nie możesz odpowiedzieć, że nie masz żadnych, nawet jeśli tak myślisz, bo to Cię dyskredytuje. Możesz powiedzieć, że masz skłonność do pracoholizmu albo że przywiązujesz zbyt dużą wagę do szczegółów, bo takie wady można przekuć w atuty. Podobnie zresztą jak problem z asertywnością, gdyż możesz przedstawić go tak, że nigdy nie odmawiasz wykonywania nowych zadań, a zatem nie boisz się wyzwań. Takie szczegóły podczas rozmowy mają znaczenie. Jeśli rekruter pyta Cię o najważniejszy, przełomowy moment w Twojej dotychczasowej pracy czy umiejętność wychodzenia z sytuacji kryzysowych, to musisz skupić się na tym i nie odbiegać od tematu. Im konkretniej odpowiadasz, tym lepiej. Pamiętaj też, że ważny jest uśmiech, jeśli masz problem, bo wstydzisz się swoich zębów, to zadbaj wcześniej o poprawę stanu uzębienia u dentysty.

Top 4: dowiedz się jak najwięcej o firmie, w której chcesz się zatrudnić

Bardzo ważne jest również dogłębne poznanie sukcesów firmy, ale i jej trudności. Warto znać też jej historię, czyli najważniejsze momenty działalności i nie chodzi tu o wykuwanie dat na blachę, ale pokazanie, że polityka czy filozofia firmy jest Ci bliska i dlatego chcesz podjąć w niej zatrudnienie. Jeśli firma miała jakieś kłopoty, a Ty masz pomysł jak takie kryzysy zażegnywać, to również możesz się tym podzielić, gdy dostaniesz pytanie, co możesz wnieść do danej firmy.

Top 5: zdobądź dodatkowe kwalifikacje i umiejętności

Przebieg rozmowy może być różny, na pewno na początek dostaniesz pytanie na rozgrzewkę, abyś powiedział coś o sobie. Możesz wspomnieć o twoim wykształceniu czy kwalifikacjach, ale dobrze również wspomnieć o pasjach, zwłaszcza takich, które mogą być jakoś związane z wykonywanymi obowiązkami i pokazują Cię jako kreatywną osobę. Jeśli uważasz, że nie masz wystarczających kwalifikacji, to postaw na dodatkowe szkolenia. Możesz szlifować język obcy albo pójść na kurs progamowania, czy obsługi specjalistycznych programów potrzebnych w danej pracy.

ADwave - marketing internetowy

Najnowsze publikacje:

Więcej podobnych artykułów:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Z góry dziękujemy! :)