5 roślin domowych, które każdy może kontrolować!

Sprawdź również:

Dom i ogród

Pola Kolczyńska
Pola Kolczyńska
Namaste! Nazywam się Pola Kolczyńska. Jako joginka i entuzjastka medycyny alternatywnej, moje życie obraca się wokół dążenia do harmonii ciała, umysłu i ducha. Prowadzenie medytacji w kręgu kobiet, uczestniczenie i organizowanie warsztatów samorozwojowych oraz eksplorowanie głębi rozwoju duchowego to moje codzienne praktyki. Moja pasja do jogi zaprowadziła mnie w najbardziej egzotyczne zakątki świata, w tym na Bali, gdzie magia i energia miejsca wzmaga doświadczenie praktyki jogi. Blog, który prowadzę, jest odzwierciedleniem mojej życiowej filozofii – dzielenia się radością życia. Kocham odkrywać nowe kultury, ludzi, smaki i przestrzenie, które inspirują mnie do dzielenia się tym wszystkim z czytelnikami. Uważam, że każda podróż, każdy warsztat i każda praktyka to krok w kierunku głębszego zrozumienia siebie i świata wokół nas. Moim celem jest nie tylko inspirowanie do życia w zgodzie ze sobą, ale także pokazywanie, jak wielowymiarową przygodą może być życie, gdy pozwolimy sobie na chwilę refleksji i głębokiego oddechu.

Idealne do wnętrz i na zewnątrz, te akcesoria z pewnością dodadzą koloru Twojej przestrzeni na zewnątrz. Możesz ich używać nawet do celów dekoracyjnych! Jeśli szukasz sposobu na pokazanie swojego zielonego kciuka, te rośliny będą idealnym dowodem.

 1. Filodendron

Roślina rośnie w lasach tropikalnych Ameryki Południowej. Ma postać pnącza lub małego drzewa z korzeniami powietrznymi. Jego nazwa zwyczajowa (vinca) pochodzi od greckiego słowa oznaczającego „przylgnięcie do drzewa”.

Jako roślina doniczkowa Filodendron występuje w dwóch formach – jako pnącze o małych lub dużych liściach oraz jako krzew. Jej skórzaste liście są zwykle zielone lub czerwonawe. Większe winorośle czasami mają korzenie powietrzne.

Filodendron
Filodendron
 1. Kroton 

Drzewa Kroton są w rzeczywistości dość łatwe do zidentyfikowania. Mają niepowtarzalny wygląd i wspólną nazwę. Również nazwa botaniczna jest grecka i oznacza „kleszcz”. Nazwa zwyczajowa odnosi się do podobieństwa ich nasion do pająków. Pochodzące z tropikalnych regionów lasów deszczowych, takich jak Indonezja, drzewa te można znaleźć w dowolnym miejscu na wysokości od 100 do 700 metrów nad poziomem morza.

Kroton to wiecznie zielony krzew, który może przybierać różne kształty, rozmiary i kolory. Ponadto są dostępne w różnych rozmiarach, więc łatwo jest znaleźć odpowiedni rozmiar do swojego domu.

Kroton
Kroton
 1. Sansevieria

Ta roślina jest jedną z najłatwiejszych w uprawie. Występuje w suchych regionach Azji Południowej, co oznacza, że ​​nadal jest łatwy w uprawie. Zwykle rośnie w glebie zawierającej dużo gliny. Sansewieria ma trwałe liście, które pomagają jej wchłaniać wodę z gleby i magazynować składniki odżywcze. Występują również w różnych kształtach i rozmiarach, co czyni je popularnym wyborem. Liście różnych odmian będą miały pewne zabarwienie, ale może to nie być bardzo spójne.

 1. Szeflera (Schaeffler)

Szeflery rosną w lasach liściastych Nowej Zelandii, Tajwanu i Australii do wysokości 20-30 m. Jest to jedna z najpopularniejszych roślin w tropikalnych i suchych regionach świata.

Ma różnorodne liście i rośnie energicznie, podobnie jak liście są jak dłonie. Występuje w wielu formach, z których niektóre należą do gatunku Schefflera arboricola. W naturalnych warunkach może wyrosnąć na prawdziwe drzewo. Wyznaczają go liście w kształcie otwartej dłoni.

 1. Epiremnum (Sindapus)

Rodzina roślin znana jako „kolce” jest powszechnie spotykana w tropikalnych lasach deszczowych Azji Południowo-Wschodniej i Indonezji. W tych lasach deszczowych jest źródłem pożywienia i źródłem „szczęścia”.

Epipremnum może być uprawiana jako roślina opadająca lub jako pnącze. Ma piękne zielone liście z nieregularnym żółtym przebarwieniem. Podczas uprawy należy uważać i regularnie sprawdzać kolor liści, ponieważ jest to wskaźnik ekspozycji na światło słoneczne – jeśli jest więcej chlorofilu o złocistych liściach.

Co powinieneś wiedzieć przed zakupem?

 • Skieruj rośliny na naturalne światło, aby uzyskać lepsze światło słoneczne. Zwróć uwagę na to, ile wody potrzebują twoje rośliny i pamiętaj, że brązowe plamy są często oznaką niskiej wilgotności powietrza.
 • Upewnij się, że rośliny są wolne od szkodników i wyglądają na zdrowe. Łuski i wełnowce mogą powodować gnicie lub brązowienie liści rośliny.
 • Rośliny pnące potrzebują wsparcia, aby utrzymać korzenie w wilgotnej, żyznej glebie. Kij lub kij może pomóc im wyjść na słońce lub utrzymać wagę.
 • Większość roślin jest wrażliwa na temperatury poniżej 12-15°C. Dlatego należy go transportować ostrożnie i zawsze przechowywać w chłodnym i wilgotnym miejscu.

Uprawa i pielęgnacja

 • Czasami filodendron, Szeflera i epiipremnum muszą być wystawione na działanie słońca, ale najpierw muszą być w cieniu. Krotony i Sansewieria muszą już być odpowiednio nasłonecznione, aby dobrze rosnąć na zewnątrz.
 • Upewnij się, że gleba roślinna nigdy nie wysycha i jest odpowiednio nawadniana. Upewnij się, że temperatura wody jest w temperaturze pokojowej.
 • Pielęgnacja: usuń brzydkie, żółknące liście
 • Przycinanie: Roślinę (z wyjątkiem sansewierii) można przycinać, gdy rośnie zbyt mocno lub nie wygląda dobrze, najlepiej w ciemniejszych miesiącach. Warto też raz w miesiącu nawozić kwiaty.

ADwave - marketing internetowy

Najnowsze publikacje:

Więcej podobnych artykułów:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Z góry dziękujemy! :)