Jak zacząć medytować? 4 techniki dla początkujących

Sprawdź również:

Dom i ogród

Pola Kolczyńska
Pola Kolczyńska
Namaste! Nazywam się Pola Kolczyńska. Jako joginka i entuzjastka medycyny alternatywnej, moje życie obraca się wokół dążenia do harmonii ciała, umysłu i ducha. Prowadzenie medytacji w kręgu kobiet, uczestniczenie i organizowanie warsztatów samorozwojowych oraz eksplorowanie głębi rozwoju duchowego to moje codzienne praktyki. Moja pasja do jogi zaprowadziła mnie w najbardziej egzotyczne zakątki świata, w tym na Bali, gdzie magia i energia miejsca wzmaga doświadczenie praktyki jogi. Blog, który prowadzę, jest odzwierciedleniem mojej życiowej filozofii – dzielenia się radością życia. Kocham odkrywać nowe kultury, ludzi, smaki i przestrzenie, które inspirują mnie do dzielenia się tym wszystkim z czytelnikami. Uważam, że każda podróż, każdy warsztat i każda praktyka to krok w kierunku głębszego zrozumienia siebie i świata wokół nas. Moim celem jest nie tylko inspirowanie do życia w zgodzie ze sobą, ale także pokazywanie, jak wielowymiarową przygodą może być życie, gdy pozwolimy sobie na chwilę refleksji i głębokiego oddechu.

Trzymaj swoje oczekiwania w ryzach

Gdybyś nie myślał, że medytacja może prowadzić do lepszego samopoczucia, zapewne byś nie medytował. Uważaj na to czego oczekujesz!

Oczywiście, masz rację. Medytacja jest warta zachodu właśnie dlatego, że – wśród wielu sprawdzonych korzyści dla umysłu i ciała – prowadzi do lepszego samopoczucia. Prawda jest jednak taka, że do odkrycia tych korzyści potrzeba pewnego wysiłku, praktyki i zaangażowania. Niektóre osoby doświadczają ich niemal natychmiast, podczas gdy inne uważają, że wymaga to czasu.

Oczekiwania co do tego, co się stanie, kiedy zaczniesz siedzieć, mogą być dużą przeszkodą. Niektórzy ludzie wyobrażają sobie, że doświadczą transcendentnych stanów umysłu, inni oczekują natychmiastowej mentalnej ciszy, a jeszcze inni wierzą, że rozwiną nadprzyrodzone zdolności.

Znajdź ciche, wygodne miejsce

Jeśli masz specjalne miejsce do swojej praktyki medytacyjnej, to wspaniale.

Bardzo pomocne jest znalezienie miejsca do medytacji, w którym będziesz miał pewność, że nie będzie ci przeszkadzało Może to być twój dedykowany kącik medytacyjny w domu, cichy pokój w pracy lub szkole, dwór lub inne specjalne miejsce.

Zrelaksuj swoje ramiona i uwolnij wszelkie napięcie, które poczujesz w swoim ciele – zwłaszcza szyję, szczękę i inne fizyczne magnesy napięciowe – ale utrzymuj plecy wyprostowane.

Medytując znajdź ciche i wygodne miejsce

Krótko i konsekwentnie to droga, którą należy podążać

Początkujący często zmagają się z ideą siedzenia nieruchomo przez jakiś realny okres czasu. Ale nikt nie mówi, że początkujący powinni zmuszać się do wielogodzinnego siedzenia. W rzeczywistości, wielu mistrzów medytacji sugeruje, że krótkie sesje treningowe są najlepszym sposobem na start. W każdym razie, wszyscy zgadzają się co do tego, że najważniejsza jest konsekwencja.

Jak powiedział Lao Tzu, podróż tysiąca mil zaczyna się od pierwszego kroku. Pierwsze kilka razy, kiedy medytujesz, spróbuj tylko kilka minut za każdym razem. Możesz zwiększać długość treningów, kiedy poczujesz się na siłach.. Niektórzy medytujący robią sobie przerwy na krótkie sesje kilka razy dziennie.

Twój oddech jest twoją kotwicą

Świadomość, popularna i dostępna technika medytacyjna, która istnieje od tysiącleci, często polega na siedzeniu cicho . Uczymy się obserwować myśli, doznania i emocje, które pojawiają się w strumieniu umysłu, uczymy się je uznawać i pozwalać im odejść. To jest medytacja: świadomość. Często używamy świadomości procesu oddychania jako kotwicy dla naszych zajętych umysłów i podstawy dla naszej praktyki medytacyjnej.

ADwave - marketing internetowy

Najnowsze publikacje:

Więcej podobnych artykułów:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Z góry dziękujemy! :)