Pierwsze buty dla dziecka – nauka chodzenia malucha

Sprawdź rónież

Dom i ogród

Każdy rodzic z utęsknieniem czeka, aż jego pociecha zacznie stawiać pierwsze kroki. U każdego dziecka kwestia ta jest indywidualna, dlatego też wiek, w jakim dziecko zaczyna podnosić się o własnych siłach, może być bardzo różny.

Każdy rodzic z utęsknieniem czeka, aż jego pociecha zacznie stawiać pierwsze kroki. U każdego dziecka kwestia ta jest indywidualna, dlatego też wiek, w jakim dziecko zaczyna podnosić się o własnych siłach, może być bardzo różny. Buty do nauki chodzenia specjaliści zalecają zakupić około pierwszego roku życia dziecka, a ich główne przeznaczenie to poruszanie się malucha na zewnątrz.

Jak dziecko stawia pierwsze kroki?
Jak dziecko stawia pierwsze kroki?

Jak dziecko stawia pierwsze kroki?

Specjaliści są wspólnego zdania, iż dziecko powinno rozpocząć swoją przygodę z chodzeniem w sposób naturalny. Absolutnie nie zaleca się wymuszania na dziecku stawiania pierwszych kroków. Nasza pociecha sama z czasem zacznie odkrywać swoje umiejętności i poznawać świat wokół. Dziecko rozpocząć powinno naukę chodzenia na boso. Bardzo ważne jest zapewnienie mu właściwych warunków – usuwanie z podłoża niebezpiecznych przedmiotów czy zabezpieczenie mebli. Bosą stopą malec doświadcza stymulujących bodźców, które są niezwykle istotne podczas stawiania pierwszych kroków.

Buty do nauki chodzenia są konieczne, bowiem z czasem dziecko będzie chciało wydostawać się z wózka i chodzić o własnych siłach. Gdy jesteśmy na zewnątrz, na spacerze, otoczenie nie jest sprzyjające do chodzenia na boso – wówczas pierwsze obuwie sprawdzi się doskonale. Czym jednak powinno się charakteryzować?

Pierwsze buty dla dziecka – najważniejsze cechy

Buty do nauki chodzenia muszą być starannie dobrane, czyli spełniać powinny określone normy. Istotne znaczenie ma twardość i elastyczność podeszwy, która zginać musi się w około 1/3 długości, dodatkowo skręcać powinna się także na boki. Kolejną cechą jest lekkość, bowiem konstrukcja obuwia nie może być zbyt ciężka i obciążać niepotrzebnie stopy dziecka. Buty do nauki chodzenia muszą być przewiewne oraz miękkie – ważna jest zatem jakość materiałów. Dobranie odpowiednich tworzyw gwarantuje właściwą wentylację powietrza, aby stopa malucha mogła oddychać. Dobrze dopasowany zapiętek zapewnia stabilność. Wnętrze obuwia powinno cechować się wystarczającą ilością miejsca na paluszki dziecka. Cholewka kończyć musi się poniżej kostki malucha. Wiele osób błędnie uważa, iż należy usztywnić kostkę – tego typu obuwie nie wspomaga umiejętności chodzenia. Nie zaleca się także umieszczania w obuwiu dodatkowych wkładek.

Buciki dla dziecka są zatem bardzo ważne w początkowym etapie rozwoju, dlatego tak istotne jest dobranie właściwego modelu. Producenci oferują nam szeroki wybór, jednak nie zawsze obuwie to jest w pełni bezpieczne.

- Reklama -
- Reklama -
ADwave - marketing internetowy

Najnowsze publikacje:

- Reklama -

Więcej podobnych artykułów:

- Reklama -
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Z góry dziękujemy! :)