Niedrogi wypoczynek w Europie, czyli wakacje w Bułgarii

Sprawdź również:

Dom i ogród

Pola Kolczyńska
Pola Kolczyńska
Namaste! Nazywam się Pola Kolczyńska. Jako joginka i entuzjastka medycyny alternatywnej, moje życie obraca się wokół dążenia do harmonii ciała, umysłu i ducha. Prowadzenie medytacji w kręgu kobiet, uczestniczenie i organizowanie warsztatów samorozwojowych oraz eksplorowanie głębi rozwoju duchowego to moje codzienne praktyki. Moja pasja do jogi zaprowadziła mnie w najbardziej egzotyczne zakątki świata, w tym na Bali, gdzie magia i energia miejsca wzmaga doświadczenie praktyki jogi. Blog, który prowadzę, jest odzwierciedleniem mojej życiowej filozofii – dzielenia się radością życia. Kocham odkrywać nowe kultury, ludzi, smaki i przestrzenie, które inspirują mnie do dzielenia się tym wszystkim z czytelnikami. Uważam, że każda podróż, każdy warsztat i każda praktyka to krok w kierunku głębszego zrozumienia siebie i świata wokół nas. Moim celem jest nie tylko inspirowanie do życia w zgodzie ze sobą, ale także pokazywanie, jak wielowymiarową przygodą może być życie, gdy pozwolimy sobie na chwilę refleksji i głębokiego oddechu.

Święty Włas to idealne miejsce na wakacje w Bułgarii. Posadowione we wschodniej części pasma górskiego Starej Płaniny, w bezpośrednim sąsiedztwie wybrzeża Morza Czarnego stanowi najbardziej malowniczy kurort czarnomorski.

Święty Włas zajmuje północną część Zatoki Nessebar, położony zaledwie 10km od centrum gminy – miasta Nessebar, w pobliżu największego bułgarskiego kurortu – Słonecznego Brzegu i 38km od międzynarodowego lotniska w Burgas.

Niedrogi wypoczynek w Europie, czyli wakacje w Bułgarii
Niedrogi wypoczynek w Europie, czyli wakacje w Bułgarii

Korzystne położenie kurortu określa jego rozwój jako jeden z najbardziej urokliwych na wybrzeżu Morza Czarnego w Bułgarii. Z dala od hałasu i zanieczyszczenia dużych ośrodków, dzisiaj miasteczko to jest preferowanym miejscem do odpoczynku i relaksu. Unikalne połączenie gór i morza jest przyczyną występowania tu bardzo korzystnego klimatu. Region ten jest częścią śródziemnomorskiej strefy klimatycznej, osłonięty od północnych wiatrów. Istotną cechą klimatu Świętego Własu jest liczba słonecznych godzin. W ciągu roku odnotowuje się 240-260 słonecznych dni. Ciepła pogoda z chłodzącą bryzą jest typowa przez całe lato i wczesną jesień.

Naturalny wiatr morski w połączeniu z krystalicznie czystym powietrzem zapewnia doskonałe warunki do leczenia astmy oskrzelowej i innych chorób płuc. Korzystne warunki bioklimatyczne umożliwiają korzystanie z urządzeń do leczenia, wypoczynku i rekreacji przez cały rok.

Głównym naturalnym elementem rozwoju turystyki w regionie jest linia plażowa. Całe wybrzeże Świętego Własu ma wystawę południową. Plaże są szerokie, czyste i pokryte drobnoziarnistym, złotym piaskiem. Wybrzeże jest podzielone na trzy oddzielne plaże. Największą z nich jest Central Beach, która wynosi 1000m długości, średnią szerokość 16m i łączną powierzchnię 16.000mkw.

Wybrzeże Świętego Własu
Wybrzeże Świętego Własu

Hojność, z jaką natura obdarzyła ten region oraz duch przedsiębiorczości i gościnność miejscowych ludzi stymuluje rozwój głównej działalności gospodarczej w regionie – turystyki. Święty Włas jest znanym międzynarodowym ośrodkiem turystycznym. Każdego lata, turyści z całego świata odwiedzają ośrodek by zabrać do domu niezatarte wspomnienia z przyjemnego wypoczynku w Bułgarii.

Istnieje tu wiele możliwości rekreacji i rozrywki. Hotele, dwu- i trzygwiazdkowe to prawdziwe perełki architektoniczne. Nie brakuje tu także rodzinnych pensjonatów, willi i kwater prywatnych. Liczne restauracje, bary, puby i kawiarnie zapewniają miłą atmosferę.

Usługi turystyczne odpowiadają na najnowsze trendy w turystyce i charakteryzują się wysokim profesjonalizmem. Ze względu na bliskość do plaży, południowa strefa Świętego Własu jest najbardziej atrakcyjną częścią kurortu. W ciągu ostatnich kilku lat, obszar ten został zagospodarowany mini-kompleksami hotelowymi. Garden of Eden w Świętym Własie czy też kompleksy Watermill i Kompas, to niemalże samowystarczalne osiedla z własnymi restauracjami, supermarketami czy całodobową opieką medyczną. Otoczone są zielonymi parkami i ogrodami.

Święty Włas to mały kawałek raju przyciągający turystów ze wszystkich zakątków świata. Jest to miejsce, które zachwyci nawet najbardziej wymagających gości. Tradycyjna bułgarska gościnność jest gwarancją dobrze spędzonego czasu. Istnieje tu także wiele możliwości na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu – różne sporty wodne, żagle i wycieczki

ADwave - marketing internetowy

Najnowsze publikacje:

Więcej podobnych artykułów:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Z góry dziękujemy! :)