Siedząca praca? Zadbaj o swój kręgosłup!

Sprawdź rónież

Dom i ogród

Natłok codziennych obowiązków powoduje, że zapominamy o tym, co jest najważniejsze. Często zdajemy sobie sprawę, że faktycznie dostarczyliśmy naszemu organizmowi niezłego wysiłku dopiero wtedy, gdy coś nam zaczyna dokuczać.

Kręgosłup jest bazą

Nie możemy zapominać, że przecież kręgosłup razem ze stawami, to podstawowe elementy naszego układu mięśniowo – szkieletowego, a bez niego ani rusz. Przecież to system, który odpowiada, za każde nawet najmniejsze czynności, jakie wykonuje nasze ciało. Uszkodzenie kręgosłupa powoduje poważne ograniczenia w naszej mobilności. Tym bardziej powinniśmy dbać o jego dobrą kondycję, np. poprzez ćwiczenie Joga Kundalini.

Zadbaj o swój kręgosłup!
Zadbaj o swój kręgosłup!

Wybierz dobrą klinikę

Wiadomo, że każde miejsce tworzą ludzie, dlatego przy wyborze odpowiedniej kliniki kieruj się renomą pracujących tam specjalistów. Warto, aby ośrodek specjalizował się w innowacyjnych metodach jak najmniej ingerujących w organizm człowieka. Zabieg chirurgiczny to ostateczność. Profesjonalny lekarz nim wyda decyzję o leczeniu, powinien przeprowadzić z pacjentem szczegółowy wywiad, najlepiej poparty rezonansem magnetycznym i prześwietleniem kręgosłupa. Bardzo często objawy różnych schorzeń są podobne, dlatego przytrafiają się sytuacje, w których samo opisanie bólu przez chorego nie wystarczy do wystawienia prawidłowej diagnozy. Lekarz nie powinien się bawić w jasnowidza. Dopiero, kiedy ma on pewność, że diagnoza jest trafna, może zaplanować metodykę leczenia i zaproponować ją pacjentowi.

Bóle kręgosłupa – leczenie

Chyba każdy cierpiał kiedyś na bóle kręgosłupa. Leczenie tego typu dolegliwości zazwyczaj jest długotrwałym procesem, choć to zależy od rodzaju choroby. Bardzo ważne jest, aby rehabilitować źródło problemu, a nie jego objawy. Niestety bardzo często właśnie popełnia się ten błąd. Zajmowanie się objawami jest tylko zaleczaniem choroby, i w ogóle nie prowadzi do jej eliminacji. Prędzej czy później ból znowu się odezwie, nierzadko z dwojoną siłą. Jest to zdecydowanie niepożądany efekt.

Zadbaj o kręgosłup zanim będzie za późno

Nie odkładaj zdrowia swojego kręgosłupa na drugi plan. Taka już natura człowieka, że przecież na pójście do lekarza zawsze przyjdzie czas. I faktycznie przychodzi on, kiedy już nam dolega coś poważnego i po prostu nie mamy innego wyjścia. Polak mądry po szkodzie. Ale wcale nie musi tak być w przypadku kręgosłupa. Możesz o niego zadbać. Wystarczy, że zmienisz swoje codzienne nawyki.

Dowiedz się jak zadbać o kręgosłup
Dowiedz się jak zadbać o kręgosłup

Oto kilka rad jak to zrobić:

– Nie garb się – od dziecka mówiła mama i czemu jej nie słuchaliśmy? Od teraz możemy zacząć.

– Wykonuj ćwiczenia – pozwoli to wzmocnić mięśnie kręgosłupa, dzięki czemu, będzie mniej podatny na urazy i choroby.

– Dbaj o dobrą wagę – otyłość ogromnie obciąża nasz kręgosłup.

– Schylając się uginaj kolana, zamiast zginać kręgosłup – dasz mu w ten sposób odpocząć.

– Zwróć uwagę na łóżko, na którym śpisz – materac nie powinien być miękki, ani zbyt twardy.

– Unikaj stresu – powoduje on napięcie mięśni, którego następstwem są bóle pleców.

– Dostarczaj organizmowi wapnia – to podstawowy budulec kości.

– Unikaj zbyt częstego chodzenia na wysokich obcasach – nie jest to dobra pozycja dla kręgosłupa.

– Dostarczaj swojemu organizmowi snu i odpoczynku – ciepła kąpiel i sen odprężają mięśnie kręgosłupa.

Pamiętaj, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Warto, więc wykonywać profilaktyczne czynności i ćwiczenia, które mogą uchronić nas przed odczuwaniem wyjątkowo nieprzyjemnego i uciążliwego bólu kręgosłupa.

- Reklama -
- Reklama -
ADwave - marketing internetowy

Najnowsze publikacje:

- Reklama -

Więcej podobnych artykułów:

- Reklama -
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Z góry dziękujemy! :)